Страхотен Лудогорец даде всичко от себе си срещу Арсенал

Българският шампион отстъпи с 2:3 пред лондонския тим, но доказа че вече има класата да се надиграва с големите

Прочетена: 165

Българският първенец Лудогорец изигра много силен мач срещу Арсенал, поведе с 2:0 на именития си съперник, но в крайна сметка загуби срещата от груповата фаза на Шампионската лига с 2:3, след като допусна късен гол – две минути преди края на срещата.

„Орлите“ започнаха вихрено и само след четвърт час имаха два гола преднина, реализирани от Джонатан Кафу и Клаудиу Кешерю.

До края на полувремето обаче Арсенал изравни чрез Гранит Джака и Оливие Жиру.

След почивката Вандерсон пропиля две много изгодни възможности за трето попадение и в крайна сметка пропуските му бяха наказани в 88-ата минута, когато „кошмара“ Месут Йозил подари победата на Арсен Венгер след груба грешка в защитата на нашенци. Така „артилеристите“ отърваха кожата и си тръгнаха доволни – с трите точки, от София.

Въпреки изпуснатата точка, над 31 000 запалянковци по трибуните оцениха по достойнство представянето на българския тим и логично изпратиха с аплодисменти играчите на Георги Дерменджиев, които за пореден път доказаха, че имат място сред големите имена в „Лигата на богатите“.

В другата среща от групата, ПСЖ се справи драматично с Базел след 2:1 като гост.

Арсенал е лидер във временното класиране в групата с 10 точки, колкото има и вторият ПСЖ като и двата състава вече могат да гледат спокойно към следващата фаза от надпреварата.

Базел е трети с 1 точка, колкото има и Лудогорец, подвизаващ се на четвъртото място в класирането. Така разградчани остават в битката за третото място, което ще ги прати директно във втория по сила клубен турнир – Лига Европа.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 01.11.2016. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация