Втора победа за България в световните квалификации

Прочетена: 167

Българският национален отбор по футбол реализира втората си победа в група „А“ на световните квалификации, след като на националния стадион „Васил Левски“, „лъвовете“ се наложиха с минималното 1:0 над коравите гости от Беларус.

Единствения гол в мача заби Ивелин Попов още в 10-ата минута. Нападателят на руския Спартак Москва се разписа след като се възползва от чудесната комбинация между Светослав Дяков и Спас Делев, завършила с меко и прецизно центриране от страна на последния. До края на първата част и двата тима имаха по още няколко изгодни възможности, но не се възползваха от тях.

След почивката селекционерът Петър Хубчев в типичния си стил реши да заложи на предпазливостта, което този път се оказа печелившият ход и нашите устискаха преднината си. Въпреки това, Българите обаче имаха и късмет в самия край, тъй като в 94-ата минута гол на Сергей Корниленко бе отменен заради засада.

Така страната ни събра 6 точки и се намира на 4-то място във временното подреждане в групата, само на точка зад Швеция и Холандия. Следващият двубой на „трикольорите“ е именно срещу „лалетата“ – на 25 март в София.

Лошите новини за „лъвовете“ обаче са свързани с Александър Александров и Дяков, които получиха жълти картони и ще трябва да пропуснат срещата.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 14.11.2016. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация