Хроники БСФЛ

Прочетена: 95

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

С навлизането в заключителната фаза на шампионата на Българска строителна футболна лига (БСФЛ) започна обратното броене за определянето на шампион на VI сезон, на неговите подгласници и на отборите, които ще се качат на почетната стълбичка в Първа дивизия.

„Инфра Холдинг“ продължава с победния си ход и макар и доста трудно, надделя над „Марибор строй“ с 5:4 след нелеп автогол на Росен Паналов в 49-ата минута на мача. Двубоят предложи доста обрати в резултата. На полувремето „Марибор“ водеше в резултата с 2:1 след две попадения на Борислав Беширов („Марибор“) и гол на Иво Велчев за „холдинга“. През втората част на сцената излезе Димитър Димитров („Инфра“), който отбеляза хеттрик за своя тим и така му осигури победата. Останалите два удара във вратата за „Марибор“ бяха дело на Росен Паналов и Огнян Милеков.

След като допусна първа загуба в предишния кръг, отборът на „Бокал“ се съвзе и постигна категорична победа с 6:2 над „Каммартон България“. Това стана благодарение на хеттрик на Георги Боянин и по едно попадение на Георги Братованов, Генади Цоков и Емин Емин. Почетните голове за каммартонци отбеляза дебютантът в лигата Георги Кънчев.

С добрите си изяви във Висша лига продължава и отборът на „Ергодом“, който записа поредната си победа, този път над „Контракт Сити“ с 8:4. Точни за „Ергодом“ бяха Георги Рашев (2),

Светослав Димитров (2) и Юлиян Колев (2) и по веднъж – Райко Глухарски и Йордан Димитров, а за „Контракт Сити“ – Красимир Недялков (2), Галин Петков и автогол на Юлиян Колев.

След като поведе в резултата с 3:1, тимът на „Артекс“ допусна обрат до крайното 3:4 за 5 минути срещу „Монтаж Строителни Конструкции“, като главни виновници за обрата бяха Калин Митов и Александър Генов, вкарали по два гола за „Монтаж Строителни Конструкции“. За „Артекс“ се разписаха Владимир Великов (2) и Стоимен Иванов.

В Първа дивизия гонитбата продължава, като все още крехка преднина има отборът на „Пайп Систем“, който макар и трудно, спечели 3 точки срещу АПИ. Крайния резултат – 3:2, оформиха Стефан Манджуков (2) и Денис Георгиев (1) от „Пайп Систем“, а за „агентите“ точен отново беше Васил Котков.
Главният преследвач на „Пайп Систем“ – „Рутекс“, надигра „Теразид“ с 8:3, след като Петър Ванков и Борислав Стефанов вкараха по 4 гола. За „канарчетата“ попадения реализираха Ивайло Борисов (2) и Юлиан Илиев. Следващият кръг жребият противопостави да се играе дербито на Първа дивизия между „Пайп Систем“ и „Рутекс“, като след него ще разберем дали ще се запази интригата в дивизията.

„Главболгарстрой“ се наложи с 4:1 над ветераните от „Строителния техникум“ след хеттрик на Георги Политов и един гол на Стефан Пехливанов. Почетният гол за ветераните беше дело на Антон Салапиев.

„Кордеел България“ също затвърди доброто си представяне до момента в лигата след победа с 6:4 над „Архитектурно студио Стивън Джордж“. Отново над всички беше Петър Халачев, който отбеляза хеттрик за „Кордеел“. Той беше подпомогнат от Милен Кръстев, Денис Крол и Данаил Матеев с по едно попадение във вратата на „архитектите“. Точни за загубилите бяха Йордан Начев (2), Тихомир Диковски и Ивайло Костов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 22.05.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация