Предстоящи събития в страната за 12 февруари

Прочетена: 41

***
Кюстендил.
От 13.00 часа на тържествена церемония министърът на вътрешните работи Младен Маринов и кметът на
Община Кюстендил Петър Паунов ще открият реновираната административна сграда на ОДМВР – Кюстендил.
***
София.
От 9.30 часа 4 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Васил В., Велизар В., Иван
Ал. и др., обвинени в изнудване.
***
София.
От 9.30 часа в сградата на Висшия съдебен съвет, ул. „Eкзарх Йосиф“ № 12, Съдийската колегия на Висшия
съдебен съвет ще проведе заседание.
***
София.
От 10.00 часа залата на 5-ти етаж в сградата на Висшето училище по застраховки и финанси (ВУЗФ) ще се проведе Кръгла маса на тема:
„Обсъждане на борбата със загубите на храни в България“.
***
София.
От 10.00 часа в Националния пресклуб на БТА ще се проведе пресконференция на Сдружението на българските зъболекари на тема: „Кой трябва
да спре унижението на пациентите и на зъболекарската професия?“.
***
София.
От 10.00 часа 8 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Ангел Д., Деян Сл., Динко Д. и др., обвинени в образуване и
ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 10.00 часа 16 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Добромир М., Георги А., Петър Я. и др., обвинени в
образуване и ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 10.00 часа 13 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Михаил Ст., обвинен в престъпления по чл.108 НК.
***
София.
От 10.30 часа 18 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Кирил Т., Иван А. и Виктор Б., обвинени в образуване и
ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 11.00 часа 14 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Петър Д., Милко В. и др.,обвинени в образуване и
ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 11.00 часа 16 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Светозар П., Антон Д., Албена А. и др., обвинени в
образуване и ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 11.00 часа 10 състав на Специализирания наказателен съд ще гледа делото срещу Бенито И., Иван И., Емил И. и др., обвинени в образуване и
ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 11.00 часа в Cosmos coworking camp ще се състои ежегодното медийно събитие на Кофас.

***
София.
От 11.00 часа в зала „Европа“ в сградата на КНСБ (пл. „Македония“ №1) Управителният съвет на Българската асоциация на професионалистите по
здравни грижи стартира Национална кампания за превенция на агресията срещу медицински специалисти докато изпълняват професионалните си
задължения под надслов „Призвани сме да лекуваме, а не да воюваме“.
***
София.
От 12.00 часа в централата на АБВ на улица „Врабча“ 23 ръководството на партията ще даде пресконференция.
***
София.
От 13.00 часа в хотел „Рамада”, зала „Рубин”, Националното сдружение на общините в България (НСОРБ) ще проведе своето 32-ро Общо
събрание. От15.30 часа в същата зала ще се проведе форум на тема: „Европейски, национални и местни приоритети”.
***
София.
От 14.00 часа в концертна зала „Димитър Ненов“ на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ зам.-министър Деница
Николова ще открие обновената учебна сграда на Академията.
***
София.
От 15.00 часа в постоянната приемна на БСП – София на ул. „Леге“ 10, етаж 1, народният представител от „БСП за България“ Димитър Данчев и
общинският съветник Борис Цветков ще бъдат на разположение на софиянци.
***
София.
От 18.00 часа в Галерия Арте, ул. „Бузлуджа“ 31, ще бъде представена изложба на Божидар Бончев.
***
София.
От 18.00 часа в Галерия „Академия“, ул. „Шипка“ 1, ще бъде открита Изложби на дипломираните магистри от Национална художествена академия.
***
София.
От 18.00 часа в Централен военен клуб – София, зала 1, ще се състои представянето на книгата
„Спомени на летеца“ на Тодор Розев.
***
София.
От 18.00 часа в къща музей „Петко и Пенчо Славейкови” Националният литературен музей организира вечер, посветена на любовната поезия.
***
София.
От 18.30 часа в Литературния клуб на Столична библиотека на пл. „Славейков“ № 4 ще се състои премиерата на книгата „Христо Ботев: До моето
първо либе”.
***
София.
От 19.30 часа в ДНК ще бъде представен Пърформансът „Синхроничност“.
***
София.
От 20.00 часа в столичния клуб City Stage Ratio представя: Професия боен пилот – майор Стоян Петков ще разказва за историята и практиката на
бойното летене.
***
Благоевград.
От 11.00 часа в двора на църквата „Въведение Богородично“ ще се състои ритуал по полагане на цветя пред паметника на майор Иван Орлински
по повод 141 години от първото Освобождение на Горна Джумая от турско робство.
***
Благоевград.
От 18.00 часа в камерна опера ще се проведе концерт на тема „Вино, любов и музика“.
***
Благоевград.
От 19.00 часа в зала „Пейо Яворов“ ще бъде представено представлението „Аламинут на живо“ .
***
Бургас.
От 11.00 часа в аулата на УМБАЛ Бургас ще бъде представен проект „Това не си го правил“.
***
Бургас
От 11.30 часа пред сградата на Първа инвестиционна банка (ул. „Александровска” 58) ИК „За развитие на местната демокрация” дава старт на
подписката за въвеждане на райони и избираеми районни кметове. (по покана на Живко Табаков).
***
Бургас.
От 18.00 часа в експоцентър „Флора“ ще се състои акустично изпълнение на група „Горещ пясък“.
***
Бургас.
От 19.00 часа в зала НХК Културна организация „Арт ателие” и Театър „Българска армия“ представят в Бургас „Тайната вечеря на дякона Левски“.
***
Варна.
От 10.00 часа в зала Одесос (ет.2) в сградата на Археологическия музей – Варна по повод Деня на археологията в България, Регионалният
исторически музей – Варна организира пресконференция.
***
Варна.
От 11.00 часа пред паметника на капитан І ранг Димитър Добрев – командир на отряда торпедоносци, извършили атаката срещу крайцера
„Хамидие” през Балканската, до Военноморския музей ще се проведе военен ритуал и ще бъдат поднесени венци и цветя по случай 151 години от
рождението на война.
***
Варна.
От 14.00 до 16.00 часа в офиса на ПП ГЕРБ на ул. „Георги Бенковски” №1 Славчо Славов, председател на комисията „Наука и образование” към
ОбС ще приема граждани.
Отразява: по прес

***
Варна.
От 14.30 часа във фоайето на РБ „Пенчо Славейков“ (бул. „Сливница“ 34) ще бъде представено новото переодично издание – вестник „НахОДКи”.
***
Велико Търново.
От 18.00 часа в ХГ „Борис Денев“ ще се проведе откриване на изложба „Борис Денев – художникът-публицист“.
***
Велико Търново.
От 18.00 часа в голяма зала на община Велико Търново ще се проведе благотворителен концерт „Надежда за Преслав“, организиран от студенти
от ВТУ„Св. св. Кирил и Методий“, с подкрепата на община Велико Търново.
***
Велико Търново.
От 19.00 часа в МДТ „Константин Кисимов“ ще бъде представен „Духът на поета“.
***
Велико Търново.
От 19.00 в Клуб 7 ще се проведе представяне на книгата „Детайли“ с автор Ива Спиридонова.
***
Видин.
От 10.00 часа в сградата на РЗОК – Видин на бул. „Панония” № 2 Районната здравноосигурителна каса ще даде пресконференция на тема:
„Годишен отчет за дейността на Районна здравноосигурителна каса – Видин за 2018-та година“.
***
Враца.
От 17.00 часа в НЧ „Развитие – 1869“ ще бъде представена новата книга „Атланти и чудовища“ на Милена Върбанова.
***
Враца.
От 19.00 часа в Камерната зала на ДКТ ще бъде представен „Симулатор за чифтосване“ от Джоузеф Скримшоу.
***
Габрово.
От 15.00 часа в Актовата зала на Националната Априловска гимназия ще се проведе безплатно обучение за младите хора, което да подкрепи
тяхното академично и кариерно развитие.
***
Габрово.
От 15.00 часа ще бъде представена фотоизложба на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“ по повод 141 години от Освобождението на
България.
***
Каварна.
От 17.30 часа в Художествена галерия „Христо Градечлиев” в Каварна ще се проведе поетична вечер, посветена на Трифон Зарезан и Свети
Валентин.
***
Карлово.
От 17.00 часа часа в зала „Васил Караиванов“ ще бъде представен сборникът „Карлово – късчета история“, посветен на първия уредник на Музея
на Васил Левски – Никола Славчев.
*** Монтана.
От 19.00 часа Младежкия дом ще отбележи „Зарезан по тенорски“.
*** Момчилград.
От 10.00 часа в залата на община Момчилград, на ул. „26-ти декември № 12“, ще се проведе местен информационен ееминар на тема „Достъп до
здравеопазване“.
***
Пазарджик.
От 18.00 часа в пазарджишката галерия „Станислав Доспевски“ ще бъде представена Изложбата „С участие на синьото…“.
***
Перник.
От 14.00 часа в заседателна зала „Струма” на Областна администрация – Перник ще се проведе заседание на Комисията по заетост към
Областния съвет за развитие.
***
Пловдив.
От 09.00 часа в Зала 1 на Апелативен съд ще се гледа делото на 47- годишен подсъдим с инициали Д. В., който обжалва присъда от 4 години
лишаване от свобода за опит за убийство на тъста му.
***
Пловдив.
От 09.30 часа в Зала 1 на Апелативен съд ще се гледа делото, образувано по протест на Окръжна прокуратура- Пазарджик и жалби на близки на
пострадалия. Пазарджишкият окръжен съд е признал за невинен 21- годишния подсъдим с инициали П. Б., който е обвинен в причиняване на
смърт по непредпазливост. Той е предизвикал смъртта на възрастен човек, който бил спрял на пътното платно на пътя Септември – Ветрен.
Обвиненият е шофирал бавно, не е видял пресичащия човек и го е ударил с колата си.
***
Пловдив.
От 11.00 до 12.00 часа в СУ „Патриарх Евтимий“ ще се проведе мултимедийна презентация на тема „Паметници на Апостола по света”.
***
Пловдив.
От 17.30 часа в галерия „Пловдив“, ул. „Авксентий Велешки“ 20, ще бъде открита „Графична изложба“ на Дружеството на пловдивските художници.
***
Поморие/с. Горица.
От 17.30 часа в залата на Народно читалище „Поука“ с. Горица ще се проведе публично събития по проект “Създаване на центрове за социално
включване на маргинализирани общности на територията на Община Поморие”.
***
Разград.
От 09.00 часа председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов ще се срещне с общинските ръководства и
кметовете на ГЕРБ в област Разград. Срещата ще бъде в офиса на ГЕРБ – Разград, на ул. Осъм 4, ет.1, зала 120 – Студентско общежитие.

***
Сливен.
От 19.00 часа на сцената в зала „Сливен“ ще бъде представена театралната постановка „Всяка година по същото време“ с участието на Христо Шопов и Лилия Маравиля.
***
Смолян.
От 10.00 ч. в Районен съд – Смолян ще се гледа дела Против националното и расовото равенство. От 9.00 часа родолюбци от Смолян, ще изкажат
гражданска си позиция по въпроса за проповядване на омраза между гражданите, събирайки се пред сградата на съда.
***
Стара Загора.
От 8.30 часа в „Хилендарски метох“ ще се проведе Музейно-образователна програма „Заветите на Апостола“.
***
Стара Загора.
От 18.00 часа РБ „Захарий Княжески“ ще се състои представяне на книгата „Години любов” на Георги Тошев и прожекция на новия документален филм „Невена Коканова. Пътуване”.
***
Търговище.
От 12.00 часа в тренировъчния комплекс на ул. „Христо Ботев“ ще бъде отслужен тържествен водосвет на обновената зала. Ще присъстват кметът
д-р Дарин Димитров, заместник-председателят на партия ГЕРБ и председател на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в 44-то
Народно събрание Цветан Цветанов и др.
***
Хасково.
От 10.30 часа в зала „Марица“ на Областна администрация ще заседава Комисията по заетост към Областния съвет за развитие на област
Хасково с председател областния управител Станислав Дечев.
*** Шумен.
От 17.30 часа в РБ „Ст. Чилингиров“ ще е проведе „Енотека в Библиотека“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 12.02.2019. Категория Новини. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.