БСФЛ, 16-и кръг

Прочетена: 58

Инж. Борис Недялков

ПЪРВА ФАЗА

Първият мач от 16-и кръг на Българска строителна футболна лига (БСФЛ) противопостави отборите на „Ултрастрой“ и „Главболгарстрой“. Още с първия съдийски сигнал ултрастройци наложиха своето темпо на игра и до 13-а минута на първата част водеха с категоричното 4:0, като почивката дойде при този резултат. Втората част не беше по-различна, но „Ултрастрой“ реализира само два гола. Основният голмайстор на „Главболгарстрой“ – Владимир Александров, реализира почетния гол за своя тим, с което оформи крайния резултат от срещата на 6:1. Точни за „Ултрастрой“ бяха Николай Крумов (4), Григор и Цветелин Цолови.

Дебютния си мач в семейството на БСФЛ изигра отборът на „Онлайн Машини“, който имаше трудната задача да се изправи срещу непобедения до този момент отбор на „Ливтас“. В началото на срещата „онлайна“ поведоха с гол на Явор Янков, но „Ливтас“ чрез Арсо Райчов и Иво Нанов направиха обрат в срещата. Водени от своя капитан Цветомир Янков (Онлайн), натикаха противника в неговата половина, така се стигна до 46-ата минута на мача, когато един удар на Красимир Якимов (Онлайн) се оказа неспасяем за вратаря на „Ливтас“ и резултатът стана 2:2. Последната дума в мача имаше Емил Руменов (Ливтас), който с параболичен удар от своето поле прехвърли противниковия играч и донесе победата на своя отбор с 3:2. С играта си момчетата от „Онлайн Машини“ загатнаха за своя голям потенциал и ако противниковите отбори ги подценят, ще си изпатят.

Водачите във временното класиране от „Ромстал ХЕС“ продължиха с наказателната си акция по терените на „Спортна зона“, като този път „жертва“ падна тимът на „КоБилдър” с резултат 10:1. Отново над всички беше Дилян Василев с 6 гола, а другите бяха дело на Кристиян Тодоров (2), Румен Цанов и Владислав Славов.

Големите изненади на кръга бяха поднесени от тимовете на „Ергодом“ и „ПСТ Груп“, които се наложиха съответно над „Виваком“ и „Pipe System”. „Ергодом“ успя да вземе победата на „Виваком“ с минималното 1:0 след попадение на Юлиян Колев, а „ПСТ Груп“ изненада неприятно тима на „Pipe System” с 4:1, като два гола за „пътищарите“ вкара Петър Ванков, един добави Галин Петков, а Христо Колев отбеляза автогол. Точен за „Пайпа“ беше Максим Василев.

След като претърпя загуба в предишния си мач, отборът на „Артекс“ записа първа победа за 2017 г., след като се наложи с 5:3 над „Paris Saint Goben”. По два гола за победителите вкараха Александър Нацков и Борис Атанасов, а за загубилите Иван Иванов се отличи с две попадения.

Отборът на „Бокал“ постигна 11-ата си победа в шампионата, като надделя над „Ади Колор“ с 4:0. Точни за бокалци станаха Йордан Янков (2), Емил Янков и Расим Рашид.
След голове на Ерсин Георгиев и на Димитър Бъчваров през първата част тимът на „Контракт сити” позволи на „Теразид” да стигнат до точката в двубоя, игран помежду им, чрез две попадения на Атанас Иванов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.03.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация