Кристиано елиминира „Байерн” (М) от Шампионската лига

Прочетена: 43

Теодор Николов

Отборът на „Реал“ (М) ще играе за пореден път на полуфинал в Шампионската лига. Мадридчани имаха тежък реванш срещу „Байерн“ (М), но все пак съумяха да елиминират съперника след драматични продължения. В редовното време гостите от Германия се пребориха за успех с 2:1, но в последвалия екстра тайм Кристиано Роналдо (CR7) и компания довършиха започнатото и реализираха 3 безответни гола, за да оформят крайното 4:2 на „Сантяго Бернабеу”.

Трите попадения в редовните 90 минути паднаха през втората част на срещата. В 50-ата минута Робен успя да спечели дузпа за германците. Холандецът нахлу отляво на наказателното поле и бе спрян непозволено от Каземиро. Бразилецът не игра с топката и фаулира противника си, давайки шанс на Левандовски да изведе тима си напред в резултата. Полякът застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира дузпата за 1:0 в полза на гостите. В 76-ата Каземиро центрира остро към Кристиано Роналдо, който се измъкна от двама бранители и с глава от 11 метра прониза вратата на Нойер за 1:1. Само минута по-късно топката обаче отново бе в мрежата на Кралския клуб. Капитанът Серхио Рамос бе хванат в крачка. От десет метра той чукна топката неориентирано назад, Навас не беше там и не успя да спре коженото кълбо, което се търкулна в мрежата на „белите” – 1:2. При такъв резултат мачът отиваше към продължения, след като на двубоя в Мюнхен „Реал“ вече бе спечелил със същия резултат.

В крайна сметка двата тима доиграха предпазливо малкото оставащи минути и мачът влезе в продължения. Там Кристиано Роналдо бе господар и реши всичко сам в полза на своя тим, макар че и реферът имаше принос, допускайки грешка в отсъждането си. Секунди преди края на първото продължение падна спорен гол във вратата на баварците. Рамос центрира към Роналдо, който овладя на гърди и от десет метра заби втория си гол. Повторенията обаче ясно показаха, че португалецът е в явна засада при паса, а остана съмнение и че си помага при спирането с ръка.
В 110-ата минута неуморният Марсело премина през четирима противникови бранители като на парад и останал сам срещу вратаря, показа самоотверженост и подаде встрани към Роналдо, който вкара на празна врата и оформи своя хеттрик, като и при това попадение имаше съмнения за засада. Две минути по-късно обезверените гости допуснаха и четвърти гол. Свежият Асенсио премина с лекота през Матс Хумелс и насочи по диагонала за 4:2.

Така „Реал Мадрид“ продължава безпрецедентната си в модерната история на Шампионска лига борба за защита на трофея. Кристиано пък вече има 103 гола в Европа, от които 100 в Шампионската лига. CR7 с общо петте си гола във вратата на Мануел Нойер (две попадения и в първия мач) спокойно може лично да си припише заслугите за краха на „Байерн“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.04.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация