Хроники БСФЛ – 21-ви кръг

Прочетена: 41

Инж. Борис Недялков

ПЪРВА ФАЗА

В последния 21-ви кръг на Първа фаза от Шампионата на Българска строителна футболна лига се оформиха претендентите – за Висша лига и за Първа дивизия, към която ще се включат и новите отбори, подали заявки за участие в първенството на БСФЛ.

Дебютиралите този сезон отбори на „Каммартон България“ и „Ултрастрой“ окупираха първите две позиции в класирането с равен точков актив – с по 52 точки. В последния си мач „Каммартон“ се наложи над Paris Saint Gobain с 4:1, като Георги Серафимов отбеляза поредния си хеттрик в противниковата врата. Силен мач за „парижани“ изигра и Людмил Славов – той се отличи с попадение в собствената си врата, но и асистира на Петър Колов за почетния гол за своя тим. Отборът на „Ултрастрой“ макар и трудно се наложи над „Контракт Сити“ с 3:2. „Ултрастрой“ стигна до положителна развръзка благодарение на 3-те гола на Николай Крумов. Точни за „гражданите“ бяха Красимир Недялков от дузпа и Ерсин Георгиев.

„Ромстал ХЕС“ излезе победител от битката си с „Бокал“ за по-предна позиция в крайното класиране. В началото „Бокал“ поведоха чрез Йордан Янков, но Дилян Василев с поредния си гол (58-и в Шампионата) възстанови равенството. С двата си гола през второто полувреме Кристиян Тодоров подпечата победата на „Ромстал ХЕС“. До края на мача капитанът на „Бокал“ Владимир Василев реализира нов гол за своя тим. Така се оформи крайният резултат в мача 3:2 – „Ромстал ХЕС“ – „Бокал“.

„Канарчетата“ от „Теразид“ хвърлиха бомбата на кръга, като се наложиха над един от основните конкуренти за титлата на БСФЛ – „Виваком“, с 3:2. През първата част Димитър Гергов даде преднина на съотборниците си от „Теразид“ с дебютното си попадение във вратата. През втората част „вивакомци“ се върнаха в играта чрез Ивайло Арсенов. В рамките на една минута двата тима си размениха по още един гол чрез Красимир Генков („Теразид“) и Атанас Костадинов („Виваком“). Мачът вървеше към закономерно равенство, но при една контраатака от страна на „канарчетата“ Иван Иванов донесе така желаната победа за своя тим.

С голове на Светослав и Йордан Димитрови „Ергодом“ се наложи над Pipe System с 2:1. Попадението за Pipe също беше дело на играч от „Ергодом“ – Юлиян Колев.

Резонна победа с 6:2 постигна тимът на G.P.Gruop над „КоБилдер“, като Добри Иванов и Ивайло Йовов се надпреварваха кой ще вкара повече голове, но и двамата спряха на по три. Валентин Змийчаров и Николай Каращранов бяха точни за „КоБилдер“.

„Онлайн Машини“ записа най-категоричната си победа до момента в Шампионата на БСФЛ, като разгроми тима на АПИ с 10:1. Николай Ефтимов реализира 4 гола, Николай Генов – 3, а по един добавиха Красимир Якимов, Емил Иванов и Кристиян Кунчев. Попадението за „агентите“ беше дело на Сава Танев.

„Инфра Холдинг“ постигна една от лесните си победи в турнира, надделявайки над „Ади Колор“ със 7:1.

Най-резултатния мач от кръга изиграха „ПСТ Груп“ и „Артекс“, като двата отбора си вкараха общо 16 гола. Девет попадения отидоха в сметката на „Артекс“, а седем – в „ПСТ Груп“. С хеттрик за „Артекс“ се отличиха Едуард Печеян и Борис Атанасов. С по два гола за „пътищарите“ се отчетоха Борис Боянов и Йордан Георгиев.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.04.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация