Хроники БСФЛ

Прочетена: 47

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

Българската строителна футболна лига (БСФЛ) навлезе в заключителната си фаза, като се раздели на Висша лига и Първа дивизия. Отборите ще играят съответно по системата „Всеки срещу всеки“ по два пъти и по системата „Всеки срещу всеки“ по веднъж, за да се определят шампионите в двете групи.

Жребият във Висшата лига още в първия кръг противопостави „Ромстал ХЕС“ и „Ултрастрой“, които бяха заели съответно 3-то и 2-ро място в крайното класиране на Първа фаза. „Ултрастрой“ бяха без своя вратар Свилен Младенов, който изтърпяваше наказание за 3 жълти картона. Тази липса се отрази на отбора и допусна да загуби с 6:2. Голмайсторът на Първа фаза – Дилян Василев, се отчете с две попадения, а другите бяха дело на Тодоров, Славов, Стефанов и Атанасов. Головете за „Ултрата“ вкараха Крумов и Кутев.

Водачите в схемата от „Каммартон България“ имаха задача да се изправят срещу коравия отбор на „G.P.Group”, но не съумяха да го преодолеят, като двата тима реализираха по 3 гола във всяка врата. Още във 2-та минута на мача „каммартонци“ поведоха с гол на Наков, който се възползва от грешка на вратаря Иван Стефанов. Адриян Иванов удвои преднината на „Каммартон“ в 8-ата минута, но Байкамаков (G.P.Group) върна един гол в края на първата част. През втората Симов даде отново преднина на „каммартонци“ с два гола, но благодарение на двете попадения на Добромир Иванов в 42-рата и 45-ата минути на мача тимът на G.P.Group стигна до равенство в срещата.

Шампионите от „Инфра холдинг“ стартираха защитата на титлата от миналата година по мечтан начин, като спечелиха срещу „Виваком“ с 5:0, а Димитър Димитров реализира хеттрик.
Жребият в Първа дивизия на БСФЛ противопостави отборите с най-добри показатели – „Ергодом“ и „Артекс“. Те изиграха равностойна първа част, като не можаха да си отбележат гол. През втората „Ергодом“ наложи своя стил на игра и чрез „черния диамант“ Фудел Куаме поведе в резултата, като до края на срещата имената си сред голмайсторите за „Ергодом“ записаха Йордан Димитров и Георги Рашев. Така отборът регистрира победа с 3:0.

В последния кръг от Първа фаза „Онлайн машини“ записа триумф над „АПИ“. Сега жребият ги срещна отново, но победители в срещата станаха „агентите“ с 3:1 с попадения на Терзиев, Петров и Васил Михайлов, а за „машините“ вкара Иван Тошев.

След като поведоха с 3:0, „Главболгарстрой” позволиха на Paris Saint Gobain да се надяват за велик обрат, връщайки мача до 3:3, но в 50-та минута Вихрен Новков (ГБС) не позволи тази мечта да стане реалност и оформи крайния резултат в мача на 4:3.

Шампионът на Първа дивизия от сезон 2015/16 „Юроком“ започна ударно защитата на титлата си, надделявайки с 4:0 над „канарчетата“ от „Теразид“. Тон за разгрома даде капитанът на тима Недялков, а хеттрик реализира дебютантът в отбора Александър Тимофеев.

„КоБилдър“ не успяха да зарадват многобройната публика, която беше дошла да ги подкрепя, и инкасираха загуба от „гражданите“ от „Контракт сити“. С два гола за тях се отличи Ерсин Георгиев.

Повторен дебют в лигата направи тимът на „Рутекс“ начело със своя мениджър проф. Стефанов, който остана разочарован от равенството 2:2 с „Ади колор“ и след срещата проведе наказателна тренировка.

Първи стъпки в семейството на БСФЛ направиха нови два отбора – „Люкос инженеринг“ и „Марибор – строй“. „Люкос инженеринг“ стигнаха до равенство с „ПСТ Груп“ – 3:3, като през цялото време на срещата бяха догонващи в резултата, но в крайна сметка тя приключи с първа точка в техния актив. Не така стояха нещата при другия дебютант „Марибор-строй“, който имаше трудната задача да се изправи срещу калените ветерани от „Строителния техникум“ и загуби с 5:4. Над всички в този мач беше Росен Найденов с 3 гола. Попадения за „Марибор“ реализираха Атанас Маранозов и Стоян Миленков (2).

Сподели в социалните мрежи

Автор на 01.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация