„Реал” (М) и „Юве” вече мислят за финал в Шампионската лига

Прочетена: 17

Теодор Николов

Отборите на „Реал“ (М) и „Ювентус“ направиха решителна стъпка по пътя си към финала на тазгодишното издание на Шампионската лига. Двата тима записаха категорични победи в първите си полуфинални срещи и преди реваншите могат да се насладят на комфортен аванс.

„Белият балет” разби градския си съперник „Атлетико“ (М) с 3:0 на своя „Бернабеу”, а Кристиано Роналдо бе в основата на класическия успех, забивайки хеттрик в противниковата врата. Головата машина на „Реал“ се разписа в 10-ата, 73-тата и 86-ата минута и почти собственоръчно доближи тима си до мача за трофея. При първото попадение на португалеца останаха сериозни съмнения, че трябваше да бъде отсъдена засада, но флагът на страничния рефер не помръдна и португалецът откри резултата. В 10-ата минута Каземиро опита удар от въздуха, топката обаче тупна и се получи перфектна асистенция за Роналдо, който с глава опъна мрежата. След гола „белите“ упражниха сериозен натиск и създадоха още няколко опасности пред вратата на Облак и само добрите намеси на стража на „Атлетико“ запазиха резултата. В края на полувремето „Реал“ намали темпото и сякаш изчакваше грешка на съперника, за да го накаже със светкавична контраатака.

Втората част стартира с доста по-активна игра на „Атлетико“. Диего Симеоне явно бе внесъл необходимите корекции и „дюшекчиите“ все по-често се задържаха в половината на „Реал“. Още преди 60-ата минута Симеоне направи двойна смяна, като пусна Фернандо Торес и Николас Гайтан вместо Гамейро и Саул. Домакините обаче по никакъв начин не се притесниха от промяната в начина на игра на своя съперник и в 73-тата минута Роналдо се възползва от последователни грешки на Годин и Филипе Луиш, а мощният му шут не остави никакви шансове на Облак – 2:0. Това попадение обезкуражи „дюшекчиите”. В 86-ата минута резервата Лукас Васкес направи шеметен пробив почти до аутлинията, върна топката към Роналдо, който с безмилостен удар офор­ми разгромното 3:0. CR7 записа 103-ия гол в турнира. Португалецът вече има 400 попадения за Кралския клуб, а освен това е рекордьор по отбелязани голове в елиминациите на Шампионската лига и конкретно в полуфиналите. Припомняме, че в двата 1/4-финални двубоя с „Байерн“ (М) Кристиано вкара цели 5 попадения във вратата на съперника.

В другата полуфинална среща интригата също се позагуби. Там като гост „Ювентус“ се наложи безапелационно с 2:0 над „Монако“. Торинският гранд, който разгроми „Барселона“ в предишната фаза от надпреварата, и този път демонстрира великолепна техническа дисциплина в защита, а двете попадения на Гонзало Игуаин донесоха нужното спокойствие на италианския шампион преди втората среща. Бившият ас на „Реал“ (М) и „Наполи“ откри резултата на „Луи II” още в 29-ата минута, а след това добави и втори гол на сметката си в 59-ата.

„Монако“ опита да се върне в мача, но атаките им бяха много плахи и не стигаха до сериозни опасности. А в случаите, когато такива имаше, вратарят на торинци Буфон ги предотвратяваше и в крайна сметка „Юве“ успя да удържи преднината си и вече е на крачка от финала.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 04.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация