Хроники БСФЛ

Прочетена: 17

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

Проведе се 2-ри кръг на Висша лига и Първа дивизия от Българска строителна футболна лига (БСФЛ). Докато в Първа дивизия започнаха да се очертават еднолични водачи в класирането, то във Висшата лига водачите в класирането продължиха да се сменят.

Лидерът от Първа фаза „Каммартон“ допусна загуба с 4:2 от тима на „Ултрастрой“. Победата за „Ултра“ донесоха головете на Николай Крумов (3) и Йордан Кутев. За каммартонци точни бяха Георги Серафимов и Спасимир Наков. С тази загуба отборът на „Каммартон“ отстъпи първата позиция във временното класиране на „Росмстал ХЕС“, който завърши с равенство в последните минути на мача срещу „Виваком“. Момчетата от телекома си бяха осигурили комфортна преднина благодарение на Илия Николов (2) и на Ивайло Арсенов, но двата гола на Кристиян Тодоров („Росмстал ХЕС“) не им позволиха да напуснат терена като победители. На срещата Дилян Василев не пропусна да отбележи дежурния си гол за „Ромстал ХЕС“.

В шампионско темпо продължава и тимът на „Инфра Холдинг“, който надви Pipe System с категоричното 4:0. Победителят за втори пореден мач не допусна попадение в своята врата. Точни за „Инфра Холдинг“ бяха Иво Велчев (2), Димитър и Николай Димитрови.

„Бокал“ постигна първа победа във Висшата лига над коравия отбор на G.P.Group с безапелационното 4:1. За „Бокал“ головете бяха дело на Йордан Янков (2), Георги Боянин и Емин Емин, а почетното попадение за G.P.Group бе на Добромир Иванов.

Тимът на „Юроком“ записа втора поредна победа с категоричното 5:1 над дебютантите от „Люкос Инженеринг“. С този успех юрокомци започнаха да се връщат към шампионския си график от миналия сезон. С по два гола за „червено-сините“ се отчетоха Недялков и Американов, а Пеев се разписа веднъж. Почетния и дебютен гол на „Люкос“ в дивизията вкара Георги Тончев.
„Марибор-Строй“ записа първа победа в Лигата, като тя беше постигната по доста категоричен начин с 9:4 срещу отбора на АПИ. До средата на втората част срещата вървеше гол за гол (4:4), но силите на „агентите“ се изчерпаха и те допуснаха в своята врата цели 5 безответни гола. Огнян Миленков от „Марибор“ се отличи с 5 попадения.

Отборите на „Рутекс“ и „ПСТ Груп“ също отбелязаха 13 попадения в един мач, но 10 бяха в сметката на „Рутекс“. Христо Димитров и Евгени Стефанов вкараха по 4 гола, а двата точни удара във вратата за „ПСТ Груп“ бяха на Караиванов.

В дербито на Първа дивизия от кръга жребият противопостави един срещу друг да се изправят тимовете на „Ергодом“ и „Контракт Сити“. Ергодомци започнаха по-добре мача и в 7-ата минута Светослав Димитров осигури преднина на своя отбор. Последва натиск от „гражданите“, но блестящата намеса на вратаря на „Ергодом“ Борислав Сусанин предотвратяваше всеки опит за изравняване на резултата.

В 37-ата минута той се оказа безпомощен пред удара на Емил Минев. Последната дума в срещата имаше център-нападателят на „Ергодом“ Георги Рашев, който завърши перфектно контраатаката на своя отбор и оформи крайния резултат в срещата на 2:1.

Във 2-рия кръг ситуацията от редовния сезон между „Артекс“ и „Строителния техникум“ се повтори. „Артекс“ отново надделя над „техникума“ с 4:2.

„КоБилдер“ и Paris Saint Gobain си поделиха по една точка след края на срещата, която изиграха помежду си, като крайният резултат в мача е 1:1.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 04.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация