„Юве” и „Реал” (М) се изправят в спор за престижния трофей на Шампионската лига

Срещата в Кардиф на 3 юни ще бъде своеобразно повторение на мача от 1998 г.

Прочетена: 28

Финалистите в тазгодишното издание на Шампионската лига (ШЛ) вече са ясни. В спор за престижния трофей ще се изправят един срещу друг настоящият шампион „Реал” (М) и италианският гранд „Ювентус”.

След убедителните си успехи в първите полуфинални сблъсъци и двата тима очаквано не допуснаха изненади и довършиха започнатото в реваншите си, класирайки се за финала на надпреварата.
„Бианконерите“ регистрираха втора победа над „Монако” – този път с 2:1, на своя „Ювентус Стейдиъм“ и не оставиха и капчица съмнение за това, кой заслужава повече да се бори за трофея в Кардиф. Марио Манджукич в 33-ата и Даниел Алвеш в 44-ата минута дадоха комфортен аванс на домакините, а Килиан Мбапе отбеляза почетното попадение за французите в 69-ата минута.
В края на срещата страстите се понажежиха и на терена изобилстваха твърдите физически сблъсъци между играчите, които бяха укротени с няколко жълти картона. В крайна сметка „Ювентус” триумфира като краен победител в сблъсъка с общ резултат 4:1 и продължава уверено напред.

В другата среща „Реал” гостуваше в градското дерби с „Атлетико”. Първият мач бе спечелен с категоричното 3:0 от „белия балет“ и сега задачата изглеждаше сравнително лесна. Стартът бързо промени това убеждение, след като „Атлетико“ вкараха два бързи гола още до 16-ата минута – дело на Саул Нигес и Антоан Гризман (от дузпа). В края на полувремето Иско попари домакините, като върна едно попадение. То се оказа решаващо, тъй като „дюшекчиите“ вече трябваше да вкарат поне още 3 гола, за да елиминират съперника си, а тази задача изглеждаше непосилна.
Втората част започна вихрено, а положенията и пред двете врати продължаваха да валят. Пропуски на Бензема и Роналдо обаче лишиха „Кралския клуб“ от изравняването, а Караско, Гризман и влезлият като резерва Гамейро не успяха да преодолеят Кейлор Навас и да повишат още повече напрежението в „белите“ редици. В последните минути „Атлетико” се хвърли в отчаян щурм, но така и не успя да стигне до нов гол във вратата на противника.

Утехата за „дюшекчиите“ бе, че успяха да спечелят последното мадридско дерби на „Висенте Кардерон“, както и да сложат край на серията от пет поредни победи на „Реал” във фазата на елиминациите в Шампионската лига.

Така финалът между „Юве” и „Реал” (М) в Кардиф на 3 юни ще бъде своеобразно повторение на мача за трофея от 1998 г., когато „белия балет“ спечели с 1:0 с гол на Предраг Миятович. Любопитното е, че в състава на „Старата госпожа“ тогава игра Зинедин Зидан, който в момента е треньор на испанците.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 14.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация