„Ювентус” грабна Купата след чиста победа над „Лацио”

Прочетена: 46

Теодор Николов

Отборът на „Ювентус“ продължава да мечтае за легендарен требъл. Торинският гранд направи първата крачка към осъществяването му, след като надигра с 2:0 „Лацио“ във финала за Купата на Италия пред препълнените трибуни на „Олимпико“ в Рим.

Срещата започна равностойно, а в 5-ата минута Кейта удари дясната греда на Нето от малък ъгъл. Малко след това обаче еуфорията на „орлите“ свърши. Феноменалният през тази пролет Дани Алвеш изправи 300 000 тифози на „Юве“ на крака. Той бе изпуснат от защитата на „небесносините“, като засече от въздуха далечно центриране на Алекс Сандро и даде аванс на „бяло-черните“. След това „Старата госпожа” бе абсолютен господар на терена.

В 25-ата минута нещата изглеждаха с предрешен край, когато след груба грешка на „орлите“ в дефанзивен план при центриране от корнер топката попадна в Лео Бонучи, който от 3 – 4 метра без проблем удвои резултата в полза на за „Ювентус“. „Лацио“ не успя да намери пътя към Нето в оставащите минути до края на първото полувреме – в последната секунда Савич стреля с глава, но бразилският вратар на „Ювентус“ без проблем я спаси от топката.

През втората част нещата не се промениха особено и „Юве“ отново доказа, че е един от най-добре защитаващите се тимове в световен мащаб. Резултатът остана непроменен до края на двубоя и хегемонът на Апенините спечели 12-а рекордна купа на страната. Така стана първият отбор в историята, който го постига за трети пореден път, а освен това „Ювентус“ изравни постижението на „Рома“ за най-много финали в надпреварата – 17.

Припомняме, че възпитаниците на Масимилиано Алегри имат нужда само от точка в оставащите два мача от Серия „А“, за да направят трети пореден дубъл в Италия, а този уикенд на „Ювентус Стейдиъм“ гостува „Кротоне“ на Александър Тонев. Звездите на „Старата госпожа“ са финалисти и в Шампионската лига, където на 3 юни в Кардиф ще се изправят срещу „Реал Мадрид“ в исторически мач, който може да превърне настоящата формация на „Юве“ в най-великата в историята на клуба.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 18.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация