Хроники БСФЛ

Прочетена: 62

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

С всеки изминал кръг интригата и във Висшата лига, и в Първа дивизия става все по-заплетена с постоянната смяна на водачите във временното класиране на двете първенства. Този път шампионите от „Инфра Холдинг“ допуснаха първа загуба във Висша лига на БСФЛ. Те бяха надиграни от отбора на „Каммартон България“ с 4:1 след попадения на Адриан Иванов и Спасимир Наков, които се разписаха по два пъти в противниковата врата. Гола за „Инфра Холдинг“ реализира Велчев. Така „Каммартон България“ се изкачи на третото място във временното класиране, но с 3 точки пасив и 2 мача по-малко от водачите „Инфра Холдинг“.

„Ултрастрой“ постигна трудна, но и доста сладка победа. Той надделя над G.P.Group с 4:3 с точни попадения на Крумов и Младенов (2). За G.P.Group головете отбелязаха Иванов, Байкамаков и Ангелов.

След две поредни загуби „Бокал“ най-после успя да зарадва верните си фенове с успех, и то постигнат по много категоричен начин – 8:1 над „Ромстал ХЕС“. В началото на мача Славов от „Ромстал ХЕС“ постигна преднина за своя отбор, но след това на терена като че ли играеше само един тим, този на „Бокал“. Йордан Янков се отличи с 5 гола, а Боянин – с 5 асистенции в този мач.

„Виваком“ постигна втора поредна победа в Шампионата, разгромявайки Pipe System с 3:1. Момчетата на „телекома“ стигнаха до 3 точки след хеттрик на Велидолски през втората част, а почетния гол за „пайпа“ вкара Ивайло Стойчев.

„Ергодом“ загуби с 3:6 от „Строителния техникум“ и отстъпи водачеството във временното класиране на „Главболгарстрой“. С основен принос за победата на „ветераните“ беше Михаил Димов, който блесна с хет­трик за своя отбор, подпомогнат и от Минчев с 2 гола. За пореден мач Рашев от „Ергодом“ реализира хеттрик в Шампионата.

„Главболгарстрой“ съумя да стигне до така ценната победа срещу тима на „Адиколор“ в последната минута. Срещата приключи 4:3 – с попадения на Христов (2), Александров и Димитров за „ГБС“, а за „Ади колор“ точни бяха Илиев, Христов и Златанов.

С трети пореден успех „Юроком“ продължи по план „Защита на Шампионската титла в Първа дивизия“. Този път „Юроком“ спечели в доста оспорван мач срещу „Контракт сити“ с 4:3, като двата тима си разделиха по едно полувреме. През първата част „юрокомци“ взеха солиден аванс с голове на Миланов, Голосманов и Чобанов, но през втората част „гражданите“ се върнаха в мача с попадения на Недялков, Георгиев и Бъчваров. Силите на „Контракт сити“ не стигнаха да направят пълен обрат в срещата и при една контраатака Миланов вкара победния гол за „Юроком”.
Не така стояха нещата с тима на АПИ, който след като изоставаше с 0:2 от „ КоБилдър“, обърна резултата до 3:2 благодарение на 3 гола на Златаров.

„Артекс“ записаха нов категоричен успех над „Теразид“ със 7:1. Ударите във вратата отбелязаха Костадинов (3), Великов (2) и Атанасов, а за „Теразид“ се разписа Тошев.

Изиграха се и две дербита на новоприетите отбори в семейството на Българска строителна футболна лига. След като в предишните мачове „Онлайн машини“ не успя да стигне до победа, сега в доста оспорван мач с тима на „Рутекс“ реализира така желания успех с резултат 5:4. Това стана благодарение на точните мерници на Иванов, Евтимов, Янков, Тошев и Якимов, а за загубилите точни бяха Димитров (3) и Ванков.

С хеттрик на Огнян Милеков и едно попадение на Василев „Марибор строй“ надви „Люкос Инженеринг“ и продължи с изкачването във временното класиране на Първа дивизия. Головете за „Люкос“ бяха дело на Герасимов, Дудеков и Григоров.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 21.05.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация