„Манчестър Юнайтед” спечели трофея в Лига Европа

Прочетена: 42

Сезонът на „Манчестър Юнайтед” едва ли може да се определи като блестящ, тъй като английският гранд финишира на шесто място във вътрешния шампионат и регистрира цели 15 ремита в Премиърпшип.

Сега обаче това негативно класиране остава в миналото и „червените дяволи“ могат да си отдъхнат. Тимът надигра с категоричното 2:0 „Аякс” във финала на турнира Лига Европа и според новия правилник догодина ще участва в Шампионската лига. Възпитаниците на Жозе Моуриньо не оставиха съмнение за това кой е по-добрият на „Френдс Арена“ в Стокхолм и с по едно попадение в двете полувремена подпечатаха успеха си в може би най-важния мач за целия сезон. В 18-ата минута „червените дяволи“ стигнаха до попадение след щастлив за тях рикошет. Защитата на холандците не се ориентира добре и остави Погба да шутира от 19 м, топката се отби от крака на Санчес и промени посоката си, залъгвайки вратаря Онана.

Второто полувреме започна с нов студен душ за младите момчета от Ниската земя. В 48-ата минута след центриране от корнер Крис Смолинг игра с топката, а Мхитарян беше съобразителен на три метра от голлинията, повдигна крак и насочи под напречната греда, удвоявайки аванса на англичаните. До края на двубоя и двата тима имаха възможности да реализират още поне по едно попадение, но резултатът се запази и „Юнайтед” заслужено грабна титлата от втория по сила европейски клубен турнир.

Така „червените дяволи“ завоюваха купата за първи път в историята си и станаха един от малкото велики клубове с всички най-ценни отличия във витрината си.

Моуриньо от своя страна за сетен път се доказа като майстор на финалите. Той стана първият треньор с два трофея от Шампионската лига и два от турнира Лига Европа (Купата на УЕФА).
Младите момчета на Петер Бош пък доказаха, че имат много талант и потенциал за величие и несъмнено също им предстои бляскаво футболно бъдеще.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 28.05.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация