Хроники БСФЛ

Прочетена: 59

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

Жребият в 5-и кръг на Висша лига от Българската строителна футболна лига противопостави отбори, които имат амбиции за първите места в шампионата. Той отреди един срещу друг да излязат „Ултрастрой“ – „Виваком“, „Бокал“ – „Каммартон България“ и Pipe System – „Ромстал ХЕС“.

Първият двубой, който се изигра, беше между Pipe System и „Ромстал ХЕС“. Още от самото начало на срещата отборът на „Ромстал ХЕС“ вземаше преимущество в резултата и не го изпусна до края на играта, като в крайна сметка се поздрави с победата с 5:3. За нея допринесоха Румен Цанов и Кристиян Тодоров, вкарали по 2 попадения, и Дариус Трифан, отчел се с 1 гол за „ромсталци“. Головете за „Пайпа“ отбелязаха Ивайло Стойчев (2) и Денис Борисов.

Срещата между тимовете на „Бокал“ и „Каммартон България“ изглеждаше с предизвестен край, защото вратарят на „каммартонци“ Станислав Иванов получи контузия и трябваше да бъде заменен на вратата от полевия играч Красимир Иванов. Момчетата на „Бокал“ се възползваха по най-добрия начин и през първата част на срещата реализираха три безответни гола, дело на Георги Боянин (2) и на Йордан Янков. През втората част Владимир Панайотов върна едно попадение, но силите на отбора на „Каммартон“ стигнаха до там, като така се оформи и крайният резултат 3:1 за „Бокал“.

В последния мач от Висша лига от кръга на терена се срещнаха „Ултарстрой“ и „Виваком“. Отборът на „телекома“ излезе на терена като фаворит заради спечеления мач помежду им в предишния двубой, но в този момчетата от „Ултрастрой“ от самото начало на срещата взеха преднина след 2 гола на Йордан Кутев. В края на първата част Сашо Динев върна едно от попаденията за „Виваком“. През втората част двата тима си размениха по един гол, като за „Ултрастрой“ точен беше Николай Крумов, а за „телекома“ – Александър Стойчев. След последния съдийски сигнал „Ултрастрой“ се поздравиха с победа с 3:2. С нея те станаха едноличен водач във временното класиране след 5-и кръг.

В първа дивизия се изиграха също интересни мачове. Временният водач в класирането – отборът на „Главболгарстрой“, постигна пета поредна победа в Шампионата, като този път надделя над „Артекс“ с 4:2. Точни за „ГБС“ бяха Георги Политов (2), Вихрен Новков и Стефан Пехливанов, а за „Артекс“ голмайстори станаха Павлин Дешев и Александър Нацков.
След като допусна загуба в предишния си мач, тимът на „Ергодом“ отново се поздрави с победа. В този кръг надигра коравия тим на „Онлайн машини“ с 4:1, като отново Георги Рашев отбеляза хеттрик, а един гол добави Райко Глухарски. Точен за „Онлайна“ беше Николай Симеонов.

„Марибор строй“ отново изигра впечатляващ мач. В тяхна „жертва“ паднаха „Кобилдер“ с 13:2. Със своите 7 гола в този мач Огнян Милеков дава сериозна заявка за голмайсторския приз в Първа дивизия. Другите голове за „Марибор строй“ отбелязаха Стоян Милеков (2), Атанас Марангозов (2), Марин Марангозов и Калин Василев, а за „Кобилдер“ реализираха Светослав Василев и Ивайло Кирилов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 28.05.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация