Григор Димитров продължава уверено на „Ролан Гарос”

Първата ни ракета при мъжете елиминира с чиста победа в три сета испанския ветеран Томи Робредо

Прочетена: 55

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров изравни най-доброто си класиране в Париж (през 2013 г.), след като елиминира с чиста победа в три сета испанския ветеран Томи Робредо с 6:3, 6:4, 7:5 за 2 часа и 16 минути. Григор е 11-и в основната схема и едва за втори път в кариерата си стига до третия кръг на „Ролан Гарос“. Това е вторият му успех над 35-годишния испанец от пет мача помежду им.

И в трите сета по един пробив бе достатъчен за успеха. В първите два Димитров бе този, който печелеше много по-лесно сервис геймовете си и стигаше до успеха след по един брейк в началните моменти на частите. В третия Робредо повиши нивото си, но Гришо успя да поддържа резултата, за да се стигне до решителния пробив в 11-ия гейм. Българинът отново показа, че се връща към добрите представяния от началото на годината, и изигра качествен мач, в който доминираше над Робредо. Григор бе много агресивен, особено от форхенд, с който напълно водеше и контролираше разиграванията с мощни удари.

В петък Гришо ще има и възможността да подобри своето постижение в Париж, а негов съперник в третия кръг ще бъде испанската ракета Пабло Кареньо-Буста. Поставеният под номер 20 в основната схема се наложи със 7:5, 6:4, 4:6, 6:0 над японеца Таро Даниел.

Кареньо-Буста започна лошо всеки един от първите три сета, допускайки ранни пробиви, но в първия и втория това не се оказа фатално и той успя да ги спечели. В третия Даниел задържа преднината и намали изоставането си в сетовете на 1:2.

В четвъртия сет обаче испанският ас бе безпощаден и взе шест поредни гейма за едва 21 минути, с което си осигури класирането за следващата фаза от надпреварата.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 01.06.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация