Хроники БСФЛ

Прочетена: 58

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

С изиграването на 7-и кръг на Българската строителна футболна лига (БСФЛ) се преполови Шампионатът на Висша лига и Първа дивизия. Докато в Първа дивизия отборът на „Главболгарстрой” е едноличен лидер в класирането и започва да се налага над своите опоненти, то във Висшата няма тим, който да е водещ пред останалите и борбата за челни позиции ще е до края на първенството.

След като стартираха с 4 последователни победи, вече 2 мача шампионите от „Инфра Холдинг“ не познават вкуса на победата. Отново препъникамък за „Холдинга“ стана отборът на „Ромстал ХЕС“, като този път двата тима си разделиха по 1 точка, завършвайки с 3:3. Точни за „Холдинга“ бяха Димитър Димитров (2) и Николай Димитров, а за „Ромстал ХЕС“ голове вкараха Владислав Славов (2) и Кристиян Тодоров.

От равенството се възползва „Каммартон България“, който спечели своя мач със 7:3 срещу Pipe System и по този начин се „вклини“ между тях във временното класиране. Точни за победителите станаха Панайотов (3), Наков (2), Серафимов и Адриан Иванов, а за загубилите Стойчев (2) и Манджуков.

След като в редовния сезон загуби 1:0 от „Виваком”, сега отборът на G.P.Group успя да вземе реванш, като се наложи с 2:1. В средата на първата част Стефанов (G.P.Group) даде аванс на своя тим. През втората част Костадинов (Виваком) заличи аванса на „джипитата“, но Байкамаков (G.P.Group ) донесе 3 т. с дузпа.

В дербито на Първа дивизия жребият противопостави отборите на временния водач „Главболгарстрой“ и „Ергодом“. На полувремето отборът на ГБС успя да поведе с гол на Политов, като през втората част мачът стана доста по-интересен. В рамките на 3 минути двата тима си вкараха 3 гола за 2:2. За ГБС точен беше Димитров, а за „Ергодом“ Рашев и Светослав Димитров. Последната дума в мача отново имаше Политов, който буквално с последния съдийски сигнал реализира победното попадение и донесе така ценния успех за „Главболгарстрой“ с 3:2. С тази си победа тимът на ГБС отбеляза преднина с 4 т. пред прекия си конкурент.

„Строителният техникум“ в този кръг надделя над отбора на АПИ с 3:2 след хеттрик на Димов.

След като изоставаше в резултата с 1:0, тимът на „Кобилдър“ направи обрат до 1:3, благодарение на попаденията на Змийчаров, Василев и Кралев над „Ади колор“, като точен за „колора“ беше Юлиан Илиев.

С два бързи разменени гола отборите на „Теразид“ и Paris Saint Gobain си поделиха точките в срещата. За „канарчетата“ гол реализира Гергов, за „Сент Гобен“ – Николов.

С резонна и категорична победа се поздрави тимът на „Контракт сити“ с 6:1 над „Люкос Инженеринг“ с голове на Бъчваров (4), Георгиев и Минев, а Петров (Контракт) си отбеляза автогол.

В пореден мач на „Марибор строй“ таблото показа двуцифрен резултат. Сега потърпевши се оказаха „ПСТ Груп“, които инкасираха цели 12 гола в своята врата, а съумяха да върнат само два. Отново над всички беше Огнян Милеков. С 4 гола с хеттрик се отчете Никола Георгиев. Първото си попадение в турнира реализира и Стамен Чаушев.

Отборът на „Рутекс“ не срещна проблеми срещу „Артекс“, като спечели с 3:1 благодарение на головете на Димитров (2) и Ванков. Почетния гол за загубилите отбеляза Великов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 01.06.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация