Реал (М) отстреля Юве и отново спечели Шампионската лига

Това е първият път от ерата на турнира с това име, в който шампион защитава трофея си

Прочетена: 65

Отборът на Реал (Мадрид) стана първият тим в историята на Шампионската лига, който успя да защити трофея си.

Испанците се развихриха и победиха с категоричното 4:1 Ювентус във финала на надпреварата пред 75 000 зрители на „Милениум Стейдиъм“ в Кардиф.

Така за първи път от 1990 година, когато Милан запази Купата на европейските шампиони, отбор защитава трофея си, прецедент от създаването на Шампионската лига.

В герой за мадридчани отново се превърна Кристиано Роналдо, който вкара две от попаденията – в 20 и 64 минута. Кеземиро добави един в 61-ата минута, а Марио Манджукич с красив гол бе изравнил в 27-ата минута. Това обаче се оказа крайно недостатъчно и Реал спечели легендарната 12-та титла на Европа, като дръпна с цели пет на преследвача Милан.

Куадрадо и Маркизио се появиха за Юве в заключителната част на двубоя, но тимът на Алегри просто се бе предал. Колумбиецът дори си изпроси два жълти картона, като остави „Старата госпожа“ с 10 човека в 83-ата минута.

В последната минута резервата Асенсио вкара четвърти гол във вратата на Буфон, оформяйки и крайния резултат. По този начин най-добрата атака в турнира триумфира срещу най-добрата защита в надпреварата, а Кралският клуб продължава да пише славната си история.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 04.06.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация