Хроники БСФЛ

Прочетена: 141

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

В късния следобед на 6 юни се изигра 8-и кръг от Българска строителна футболна лига (БСФЛ). Срещите стартираха под дъжда, който валеше над столицата. Повлияни от времето, и головете започнаха да „валят“ по терените на „Спортна зона“. Най-резултатен се оказа мачът между отборите на „Ергодом“ и „Кобилдер“, в който се отбелязаха цели 16 гола. 14 от тях бяха във вратата на „Кобилдер“, като всички полеви играчи успяха да запишат имената си сред голмайсторите.

Не по-малко интересен бе двубоят между „Артекс“ и „ПСТ Груп“, в който „жилищните строители“ поведоха с 5:0 още в първите 10 минути. До края на полувремето „ПСТ Груп“ се върнаха в играта и дори поведоха, но силите и късата резервна скамейка им изиграха лоша шега и след последния съдийски сигнал инкасираха поредната си загуба. Крайният резултат в срещата е 9:6 в полза на „Артекс“.

След поредния си хеттрик в Шампионата на БСФЛ Георги Боянин донесе така жадуваната победа от 2 кръга насам за „Бокал“. Тимът надви Pipe System с 4:3. Момчетата от Pipe доста затрудниха своите съперници и само пропуските пред противниковата врата ги лишиха от успеха в срещата.

„Виваком“ разби амбициите на „Инфра Холдинг“ да защитят титлата си от миналата година. Момчетата от „телекома“ победиха с категоричното 6:2 с много добра колективна игра. Ако продължават в същия отборен дух, биха могли да се намесят в борбата за титлата.

Засега основните конкуренти за Шампион на сезон 2016/17 година са „Ултрастрой“ и „Каммартон България“. Водачът във временното класиране „Ултрастрой“ макар и трудно постигна своята победа №5 във Висшата лига. Отборът се изправи срещу „Ромстал ХЕС“ и постигна резултат 3:1. В началото на мача очертаващият се, като голмайстор на турнира Дилян Василев („Ромстал ХЕС“) даде преднина на своя отбор, но попаденията на Крумов (2) и Джамбазов от „Ултрастрой“ обърнаха нещата в тяхна полза.

„Каммартон България“ само за едно полувреме изпълни 3 безответни гола във вратата на G.P.Group чрез Адриан Иванов(2) и Максим Симов.

След като допусна неочаквана загуба в отложения си мач, „Главболгарстрой“ излезе много мотивиран срещу „ветераните от Техникума“ и спечели по категоричен начин с 5:1, като Свилен Иванов се отличи с хет­трик за „ГБС“.

„Рутекс“, който нанесе първа загуба на „ГБС“, взе поредната си жертва в турнира – „Контракт сити“, надигравайки го с 4:1. Основен принос за поредната победа на „Рутекс“ донесе Ванков, реализирайки 2 гола.

Първа загуба записа и тимът на „Юроком“, който беше победен от „Марибор строй“ с 2:3. Никола Георгиев вкара два гола за победителите. С този резултат „Юроком“ загуби почти всякакви шансове за защита на титлата в Първа дивизия.

След неколкомесечно отсъствие от терените на „Спортна зона“ Виктор Кирянов от Paris Saint Gobain се завърна с хетрик, който вдъхнови съотборниците му да надвият с 6:2 над „Люкос Инженеринг“.

АПИ отново го направи. След като губеха с 1:0 на полувремето от „Адиколор“ с гол на Юлиан Илиев, „агентите“ постигнаха пореден обрат през втората част – 3:1, благодарение на Михайлов (2) и Златаров.

В равностоен двубой между „Теразид“ и „Онлайн машини“ „канарчетата“ успяха да наложат своята воля и спечелиха с 3:0 с голове на Раев, Ангелов и Гергов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 14.06.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация