Фаворитът „Лудогорец“ допусна късен обрат в Литва

Тимът претърпя болезнено поражение с 1:2

Прочетена: 54

Отборът на „Лудогорец” влезе като фаворит в първата си евробитка за сезона, но бързо бе приземен.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев стартираха кампанията си в Шампионската лига като гости на литовския „Жалгарис”, но претърпяха болезнено поражение с 1:2 в първия си двубой от втория предварителен кръг на най-комерсиалния клубен турнир.

Нещо повече, през първата част „орлите“ поведоха в резултата чрез Абел Анисе (18) и по нищо не изглеждаше, че ги очаква подобна негативна развръзка.
Точно преди почивката домакинският натиск сериозно се засили и „Жалгарис” пропиля две чисти положения пред българската врата.

През второто полувреме лошата игра на българите в дефанзивен план продължи и се стигна дотам да допуснат пълен обрат само четвърт час преди края на срещата. Точни за тима от Литва бяха бившият футболист на ЦСКА Нюаджи (78’) и Куклис (85’).

Наставникът на родните шампиони не остана очарован от видяното на терена. Той заяви, че допуснатите грешки в защита стоят в основата на поражението.

„Това е първи официален мач след подготовката и затова „Лудогорец” все още не е напълно готов. Дяков не взе участие, тъй като не е възстановен. Не е ясно дали ще играе и в реванша”, коментира специалистът. Реваншът е след седмица в Разград.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 16.07.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация