„Ботев” (Пловдив) взе Суперкупата, като победи „Лудогорец”

Прочетена: 29

Отборът на „Ботев“ (Пловдив) се наложи с дузпи над „Лудогорец“ в битката за Суперкупата на България.

В редовното време мачът, който се игра на стадион „Лазур“ в Бургас, завърши 1:1, а при последвалите изпълнения от бялата точка пловдивчани ликуваха след 5:4 точни удара.

В 16-ата минута Тодор Неделев изведе своя отбор напред в резултата след красив гол от пряк свободен удар. В 28-ата минута Марселиньо нацели страничния стълб след изпълнение на фаул.
До края на частта „Лудогорец“ продължаваше да атакува масирано, а „Ботев“ се бранеше и разчиташе предимно на контри. Футболистите на Георги Дерменджиев може да съжаляват, че след като направиха куп пропуски пред противниковата врата, в крайна сметка се оттеглиха на почивката с пасив от един гол.

През второто полувреме разградчани след добре изградена атака стигнаха до попадение, изравнявайки резултата – 1:1. Кешеру получи топката и я продължи технично към връхлитащия на скорост Вандерсон. Крилото не се поколеба и вкара след майсторски удар по диагонала, като и гредата му помогна.

От тук до края на срещата темпото падна. Двата тима нарушиха играта си и единствено успяха да си разменят по една по-сериозна опасност, която обаче не доведе до нови попадения.

Така в двубоя се стигна до изпълнение на дузпи, където тимът от Пловдив излезе победител, след като не изпусна нито един от 11-метровите удари. За шампионите грешникът бе Марселиньо, който стреля първи за тима си. Той направи пропуск от бялата точка, който в крайна сметка впоследствие се оказа и решаващ.

Така „канарчетата” взеха вече втори трофей след сблъсък с „Лудогорец“. Първият бе Купата на България. В същото време „жълто-черните“ си върнаха за загубата на финала на Суперкупата на България през 2014 г. пак от „орлите“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 14.08.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация