Силен Димитров грабна трофея в Синсинати

Прочетена: 30

Теодор Николов

Първата ни ракета при мъжете записа една от най-големите си победи във финал, Българският ас триумфира на турнира от сериите Мастърс в Синсинати след успех с 6:3, 7:5 срещу австралиеца Ник Кирьос.

Нашенецът изигра много силен мач, като доминираше през цялата среща и в нито един момент не допусна колебание.

Григор, който бе поставен под номер 7 в надпреварата запази натрупаната инерция в американския град, като за цялата надпревара не загуби нито един сет, допусна едва един пробив и приключва турнира със серия от 34 поредни гейма, спечелени при негов сервис.

Припомняме, че по пътя към титлата Димитров постигна първа победа над Хуан Мартин Дел Потро, а в полуфиналите се справи и с представителя на домакините Джон Иснър.

За най-добрия ни тенисист, това е седма титла в кариерата и трета от началото на 2017 г. След успеха си, от идната седмица, Гришо ще се изкачи до номер 9 в световната ранглиста и ще започне US Open по най-добрия начин.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 21.08.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация