Хроники БСФЛ

Прочетена: 43

Инж. Борис Недялков

ПЪРВА ФАЗА

В последния ден на октомври се изигра XI кръг на Българска строителна футболна лига (БСФЛ). Той се отличава до момента от други с високата си резултатност.

Жребият определи да се проведе дербито между отборите на „Бокал“ и „Ромстал ХЕС“. „Ромстал ХЕС“ беше с пълен актив от точки в изиграните мачове досега. В началото на срещата Росен Ненчев („Ромстал ХЕС“) даде преднина на своя тим и изглеждаше, че отборът му ще продължи с положителния си баланс. В 20-ата минута на мача Георги Боянин („Бокал“) успя да вкара в противниковата врата. От този момент на терена имаше само един отбор – този на „Бокал“, и мачът завърши 10:3. Боянин отбеляза 4 попадения, а Ненчев се отчете с 2 за „Ромстал ХЕС“.

Срещата между „Артекс“ и „Рутекс“ завърши без победител при резултат 4:4. „Артекс“ успяха да поведат в началото чрез Георги Йорданов, но до края на първата част Евгени Стефанов („Рутекс“) реализира два гола и обърна резултата. През втората част „Артекс“ се активизираха и стигнаха до равенството чрез Стоимен Иванов. Редовният реализатор на „Рутекс“ Петър Ванков и Стефанов (оформил своя хеттрик) отново дадоха преднина на тима си с два гола, но в заключителните минути на срещата Борис Атанасов и отново Иванов донесоха точката за „Артекс“.

Pipe System спечели с 6:5 срещу „Монтаж Строителни Конструкции (МСК)“. С по два гола за победителите се отчетоха Максим Василев и Денис Борисов.

След перфектни първи 15 минути от мача „Строителният техникум“ стигна до комфортен аванс от 4 гола срещу „Кондекс“, реализирани от Михаил Димов и Емил Найденов (2). След това последва отпускане на „ветераните“ и „Кондекс“ можеше да постигне победа, но в края на мача „Строителният техникум“ се оказа по- добрият – 5:4. Победният гол бе на Николай Кръстев, а за „Кондекс“ реализатори станаха Ивайло Русев (2), Венцислав Харизанов и Галин Галилеев.

„Марибор строй“ надигра „Ергодом“ с 6:1, като главни действащи лица бяха братята Стоян (3) и Огнян (2) Милекови, реализирайки 5 от попаденията за „Марибор“, а почетното за „Ергодом“ вкара Станислав Божилов.

„Каммартон България“ се наложи с 15:2 над АПИ. С най-много голове за камартонци се отчетоха Спасимир Наков (6), Цветан Милотинов (4), Ивайло Давидков (3) и Владимир Панайотов (2), за АПИ вкараха Васил Котков и Васил Михайлов.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 08.11.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация