Хроники БСФЛ

Прочетена: 41

Инж. Борис Недялков

ПЪРВА ФАЗА

12 кръг от Българската строителна футболна лига (БСФЛ) противопостави тимовете на единствения отбор без загуба до момента „Инфра Холдинг“ и все по-добре представящия се в първенството „Каммартон България“. След изиграването на равностойно първо полувреме двата тима се оттеглиха на почивката при 0:0. В началото на втората част Красимир Иванов („Каммартон“) изведе своите напред в резултата след прекрасна асистенция на Цветан Милотинов, а 5 минути по-късно самият Милотинов удвои. Момчетата от „холдинга“ натиснаха, но успяха да реализират в 46-ата минута на мача само почетно попадение, дело на Георги Асенов. Това беше първа загуба на „Инфра Холдинг“ в досега изиграните мачове.

От грешната стъпка на „Инфра Холдинг“ се възползваха преследвачите им „Ромстал ХЕС“, „Бокал“ и „Контракт Сити“, които записаха повече от категорични победи в последните си мачове.
След като беше извън строя за две седмици, Кристиян Тодоров („Ромстал ХЕС“) се завърна на терена с 4 гола за победата на своя отбор над „Рутекс“ с 9:3. С по две попадения за победителите се отчетоха Дилян Василев и Росен Ненчев, а с един Румен Цанов. За загубилите точни бяха Евгени Стефанов (2) и Петър Ванков.

С хеттрик Георги Братованов („Бокал”) донесе категорична победа с резултат 12:1 срещу „канарчетата” от „Теразид“, подпомогнат от Георги Боянин и Тихомир Карамичев с по два гола в срещата. За „Бокал“ се разписаха Расим Рашид, Любомир Андреев, Борислав Дамянов и Николай Джутев. Почетния гол за „канарите” отбеляза Мартин Станков в края на срещата.

Без своя мениджър Асен Чавдаров отборът на „Контракт Сити“ спечели дербито срещу ветераните от „Строителния техникум“ с 5:2 след попадения на Ерсин Георгиев (2), Димитър Бъчваров, Миглен Гергов и автогол на Николай Кръстев. В отсъствието на топ реализатора Михаил Димов ветераните разчитаха на другото си острие Кирил Минчев, който отбеляза двата гола, но те се оказаха крайно недостатъчни да постигнат нещо повече.

За първи път, откакто стартира VI сезон на шампионата на БСФЛ, всички дебютанти записаха победи в своите мачове.

Първи успех от началото на първенството записа „Кондекс“, който се наложи над АПИ с категоричното 6:1. В началото на мача „агентите“ чрез Васил Котков поведоха в резултата, но до края на срещата на терена имаше само един отбор, този на „Кондекс“, който реализира 6 безответни гола, като на два пъти се разписаха Венцислав Харизанов и Антон Антонов, а по едно попадение добавиха Галин Галилеев и Ивайло Русев.

Другите два дебютанта в първенството – „Монтаж Строителни Конструкции – МСК“ и „Интерхолд“, се наложиха над тимовете на „Артекс“ и Pipe System. „Артекс“ имаше две попадения във вратата на МСК благодарене на Стоимен Иванов и Владислав Великов, но те се оказаха крайно недостатъчни, защото МСК отвърна с цели 4 гола, дело на Калин Митов, Петър Койчев, Аврам Раклеов и Лъчезар Костов.

От начало до самия край на мача „Интерхолд“ бе по-добрият на терена срещу Pipe System и спечели с 6:2. За победителите точни с по две попадения бяха Цветомир Тодоров, Венцислав Кръстев, а Ангел Василев и Димитър Иванов – с по един. Двата гола за Pipe бяха дело на Максим Василев.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 12.11.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация