„Атлетико” (М) записа ценен успех срещу „Рома”

„Манчестър Юнайтед“ допусна изненадващо поражение от „Базел“

Прочетена: 31

Отборът на „Атлетико Мадрид“ записа ценен успех с 2:0 над „Рома“ у дома и съхрани шансовете си за излизане от Група „С” на Шампионската лига. Антоан Гризман реализира ефектен гол в 69-ата минута, а Кевин Гамейро добави втори в 85-ата минута, с което испанците запазиха крехки надежди за продължаване напред в турнира.

„Атлетико“ вече имат 6 точки, докато „вълците” са с две пред тях. Лидер с 10 т. е „Челси“, който със сигурност продължава напред. В последния кръг на 5 декември „Атлетико“ трябва задължително да спечели на „Стамфорд Бридж” и да се надява по същото време италианците да не спечелят вкъщи срещу „Карабах“, който е последен. Испанците имат предимство пред „Рома“ в преките двубои. Ако „Атлетико“ не се пребори за 1/8-финалите в Шампионска лига, ще играе само в Лига Европа.

В другия двубой от групата „Челси“ без особени проблеми разгроми азерите с 4:0 като гост. В това време отборът на „Манчестър Юнайтед“ допусна изненадващо поражение с 0:1 при визитата си на „Базел“ в петия си мач от Група „А” и ще се наложи да изчака последния двубой от фазата, за да си осигури класирането за елиминациите. Единственото попадение бе на Михаел Ланг в самия край на мача. На „Санкт Якоб Парк” двата тима си размениха по едно полувреме, като англичаните доминираха изцяло преди почивката, но след това ролите се размениха, а по-голямата съобразителност помогна на швейцарския гранд да открадне победата.

Отборите на „Ювентус“ и „Барселона“ не излъчиха победител в мача помежду си от 5-ия кръг в група „D“. Очакваното зрелище в Торино не се получи и срещата приключи при резултат 0:0.
След равностойни 75 минути в края на двубоя шампионът на Италия логично бе по-активният и в добавеното време Дибала можеше да се превърне в герой за своя тим, след като отправи страхотен удар от движение, който бе спасен по брилянтен начин от Тер Щеген.

В крайна сметка това реми гарантира на каталунците класиране на 1/8-финал в турнира, и то като сигурен победител в групата. „Юве“ пък ще е в очакване в последния кръг нещата да се развият в негова полза. Торинци вече водят само с точка пред третия „Спортинг“ и ще трябва да търсят победа в последния си мач или да се надяват португалците да не спечелят своето гостуване на Барселона.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.11.2017. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация