Хроники БСФЛ

Прочетена: 50

Инж. Борис Недялков

ПЪРВА ФАЗА

На 21 ноември се изигра 15-ият кръг от Първа фаза на Българска строителна футболна лига (БСФЛ). До края остават само още два кръга, след което Шампионатът се разделя на два потока – „Висша лига“ и „Първа дивизия“. Разпределението в тях ще зависи от броя на отборите, които ще се включат през новата кампания през пролетта на 2018 г.
В битката за по-челни позиции в класирането жребият в този кръг противопостави един срещу друг отборите на „Каммартон България“ и „Марибор строй“. През първата част на мача

„Каммартон“ наложи своя стил на игра, но така и не успя да се възползва от игровото си преимущество. От една страна, поради многобройните пропуски пред противниковата врата, а от друга – заради добрите намеси на вратаря на „Марибор строй“ Стефан Караиванов. Тимът на „Марибор“ се възползва от две грешки в отбраната на „каммартонци“ и отбеляза две попадения във вратата, дело на Стоян Милеков и Никола Георгиев. В началото на втората част Росен Паналов увеличи аванса на „Марибор“. „Каммартонци“ реагираха и върнаха едно попадение, което отбеляза Ивайло Давидков. Последваха бързи два гола отново на Милеков, с което оформи своя хеттрик. „Каммартон“ намери сили да вкара отново топката във вратата – голът бе на Давидков, който бе последният в мача. Така „Марибор“ си тръгна с три точки след победа с 5:2.

Тимовете, борещи се за челни позиции в класирането, „Ромстал ХЕС“ и „Бокал“ очакваха протоколни мачове срещу Pipe System и „Строителния техникум“, но те им показаха, че когато имат желание за игра, могат да донесат доста главоболия на водещите отбори.

„Ромстал ХЕС“ успя да заличи два гола пасив след първото полувреме (1:3) срещу Pipe System и да спечели мача с крайното 6:3 след четири гола на Кристиян Тодоров и по едно попадение на Дилян Василев и Павлин Петров. Добрият аванс, който успяха да натрупат през първата част момчетата от Pipe System, беше благодарение на Денис Борисов (2) и Стефан Манджуков.

С мача, който изиграха „ветераните“ от „Строителния техникум“ срещу тима на „Бокал“, показаха, че не бива да бъдат подценявани. Двубоят започна много добре за „Бокал“ след два гола на Георги Боянин. „Ветераните“ отвърнаха на удара с попадението на Кирил Минчев. През цялото време на срещата „Техникума“ беше догонващ в резултата, но така и не успя да надвие противника си и в крайна сметка загуби. Финалния резултат 4:3 оформиха двата гола на Расим Рашид от „Бокал“ и хеттрикът на Кирил Минчев от „Строителния техникум“.

Най-резултатния мач в този кръг изиграха отборите на „Интерхолд“ и „Теразид“ с общо вкарани 12 гола в срещата. 10 от попаденията бяха за „Интерхолд“, а 2 отидоха в сметката на „Теразид“. Точни за „канарчетата“ бяха Ивайло Борисов и Иван Иванов, а за „Интерхолд“ с 4 гола се отчете Венцислав Кръстев, с 3 гола – водачът при голмайсторите Ивайло Йовчев, а по един добавиха Георги Христов, Димитър Иванов и Валентин Грозев.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.11.2017. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация