Хроники БСФЛ

Прочетена: 72

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

След приключването на Първа фаза на Българска строителна футболна лига (БСФЛ) първенството навлезе в заключителния си етап, като се раздели на Висша лига и Първа дивизия. И в двете групи отборите ще играят по системата „Всеки срещу всеки“ по два пъти, за да се определят шампионите.

В БСФЛ се включиха и тимовете на „Адамант Сървис Груп“, Cordeel Bulgaria и „Архитектурно студио Stephen George“. Още в първия кръг на Първа дивизия жребият определи двама от дебютантите да застанат един срещу друг – Cordeel Bulgaria и „Архитектурно студио Stephen George“. Отборът на Cordeel Bulgaria показа по-добра игра и заслужено спечели със 7:3 след точни попадения на Милен Кръстев (3), Денис Крол (2), Борислав Даскалов и Петър Халачев, а за „архитектите“ точни бяха Йордан Начев (2) и Калин Трачев.

Другият дебютант „Адамант Сървис Груп“ победи с 4:2 „Кондекс“ след голове на Илия Гущеров, Трендафил Тенев, Пламен Мерджанов и Никола Яначков. Антон Антонов и Красимир Златев отбелязаха за „Кондекс“.

Най-категоричната победа в Първа дивизия записа Pipe System с 11:0 над АПИ след голове на Денис Борисов и Едуард Емилов (3), Георги Петров и Ивайло Стойчев (2) и Христо Киров.

Отборът на „Рутекс“ спечели срещу „Теразид“ с 3:1, като капитанът Петър Ванков се отчете с две попадения, а третото за тима на „валяците“ вкара Христо Симеонов. Почетният гол за „канарчетата“ беше дело на Мартин Станков.

„Строителния техникум“ и „Главболгарстрой“ завършиха 2:2 благодарение на попаденията на Росен Найденов (2) за „ветераните“ и Стефан Пехливанов и Виктор Димитров за „ГБС“.

Тимът на „Артекс“ надигра „Монтаж Строителни Конструкции“ с 6:4 във Висша лига след голове на Владимир Великов и Стоимен Иванов (2), Артем Тодоров и Александър Нацков. За МСК вкараха Александър Генов, Стоян Асенов, Калин Митов и автогол на Христо Минчев.

С хеттрик на Иво Велчев „Инфра холдинг“ стартира с победа над „Марибор строй“ с 4:1. Четвъртото попадение бе на Димитър Димитров, а почетния гол за противника отбеляза Борислав Беширов.

В последния мач, изигран във Висшата лига на БСФЛ, отборите на „Контракт сити“ и „Ергодом“ си поделиха по една точка след 1:1. „Гражданите“ поведоха след гол на Ерсин Георгиев в 30-ата минута на мача, но не им стигнаха силите да задържат крехката си преднина и в 49-ата минута Йордан Димитров изравни резултата.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 13.03.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация