Хроники БСФЛ

Прочетена: 34

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

В последния вторник от март се изигра 4-ти кръг на Българската строителна футболна лига (БСФЛ). Той бе белязан с множество обрати в мачовете във Висша лига и закономерни победи на водачите в класирането в Първа дивизия.

Изненада поднесе „Ромстал ХЕС“, който в началната част губеше с 3:2 от „Артекс“, но през второто полувреме обърна играта. Така след последния съдийски сигнал „Ромстал ХЕС“ надделя с 8:3. За тима на „Артекс“ точни бяха Христо Минчев, Христо Къдрев и Александър Нацков, а за победителите головете реализираха Кристиян Тодоров (4), Дилян Василев (2) и Владислав Славов (2).
Втория обрат в мачовете от Висша лига направи отборът на „Интерхолд“, който постигна крайното 5:6 срещу „Ергодом“, въпреки че по време на двубоя губеше в резултата с 4:1. С голям принос за победата бяха Ивайло Йовчев и Венцислав Кръстев, които вкараха по две попадения във вратата, и автоголовете на Йордан Димитров и Райко Глухарски. За ергодомци точни бяха Йордан Димитров (2), Райко Глухарски, Георги Рашев и Станислав Божилов.

Третия обрат сътвори тимът на „Бокал“ срещу „Марибор строй“, който в началото поведе с 2:0, след това допусна обрат до 2:3 и в последните 4 минути на двубоя стигна до победата с 5:3 след хеттрик на Йордан Янков и по едно попадение на Георги Братованов и Расим Рашид за „Бокал“. За „Марибор строй“ точни бяха Красимир Василев и Огнян Милеков (2).
В последния мач от Висша лига от този кръг „Контракт Сити“ надигра с 3:2 „Монтаж Строителни Конструкции“. За победителите вкараха Ерсин Георгиев, Ангел Ангелов и Емил Минев, а за съперниците – Калин Митов и Аврам Раклеов.

В Първа дивизия водачите в класирането отново извоюваха победи.

„Рутекс“ надигра АПИ със 7:2. Това стана благодарение на четири гола в противниковата врата и един в своята на Петър Ванков („Рутекс“), останалите за тима бяха на Борислав Стефанов (2) и Михаил Механджийски, а за „агентите” от АПИ отбеляза Васил Котков.
„Кордел България“ постигна победа с 11:2 над „Главболгарстрой“, като головете бяха дело на Петър Халачев (5), Милен Кръстев (3), Денис Крол, Данаил Матеев и Росен Райков – по 1, а за „Главболгарстрой“ – Мартин Стоев и Виктор Димитров.

„Адамант Сървис Груп“ отбеляза 11 попадения на „Теразид“, които отговориха само с едно. За „чистачите” от Адамант точни бяха Красимир Гавазов (5) и по два гола на Георги Русев, Трендафил Тенев и Никола Яначков. За „канарите“ попадението отбеляза Цветелин Тошев.
С гол в 46-ата минута на Трифон Пеев „Архитектурно студио Стивън Джордж“ записа ценен успех с минималното 1:0 над „Кондекс“ и постигна втора победа в шампионата.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 06.04.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация