„Левски” победи „ЦСКА-София” в първия мач за Купата

Прочетена: 26

Теодор Николов

Отборът на „Левски“ взе солиден аванс, след като удари „ЦСКА-София” с 2:0 в първата полуфинална битка от турнира за купата на България между двата тима. В герой за сините се превърна бившият „армеец” Сержиу Буш, който реализира и двете попадения в противниковата врата след асистенции на Габриел Обертан. Слабото представяне на „червените” вероятно се дължеше на отсъствието на някои от ключовите футболисти на тима. Поради контузии и наказания не играха Фернандо Каранга, Станислав Манолев, Жеферсон и Кирил Десподов.

Началото на срещата на националния стадион „Васил Левски” бе ударно за „сините”, които откриха резултата още в 7-ата минута. Обертан получи пас отдясно, с лекота преодоля Дюлгеров и центрира отлично към Буш, който от 5-6 м не остави шанс на Черниаускас, откривайки резултата.

Второто полувреме започна по идентичен начин – с ранен гол за „Левски“. Обертан получи пас от Цветкович, центрира отлично към Буш и препарира Черниаускас за втори път. „ЦСКА-София” опита да се върне в мача, но опасните удари на Хеан Бланко с глава и на Енрике излязоха в аут.

В 73-ата минута „Левски“ направи нова добре структурирана атака. Обертан изведе Буш сам срещу вратаря, румънецът стреля, но Черниаускас леко отклони кълбото и то намери напречната греда.

Реваншът между двата тима ще се проведе на 25 април на Националния стадион „Васил Левски“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 13.04.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация