Италиански сюрприз в Шампионската лига

Прочетена: 20

Теодор Николов

След първите 1/4-финални битки в Шампионската лига всичко изглеждаше много ясно. Отборите на „Барселона“ и „Реал“ (М) имаха солиден аванс от по три гола и не се виждаше как италианските им съперници могат да преодолеят този пасив в срещите реванш.

Очакванията обаче бяха опровергани и вместо да се борят за честта си, „Рома“ и „Юве“ показаха най-силната си игра и сериозно сюрпризираха испанските грандове.

„Рома“ стана най-голямата сензация в тазгодишното издание на турнира, след като надигра на своя земя с класическото 3:0 „Барселона“ и ги изхвърли от надпреварата. Испанците имаха преднина от 4:1 след първия мач, но в ответния сблъсък не успяха да защитят големите си амбиции. Един Джеко откри резултата в 6-ата минута, Даниеле Де Роси удвои в 58-ата от дузпа, а Костас Манолас бе големият герой, вкарвайки третия гол в 82-рата минута. Така общият резултат от двата двубоя стана 4:4, но италианците ликуваха заради гола на чужд терен от първата среща. „Барса“ отпада за трета поредна година във фазата на 1/4-финал.

Зле започна и мачът на „Реал“ (М), който на пръв поглед трябваше на своя „Сантяго Бернабеу” да изиграе протоколен реванш след 3:0 над „Ювентус“ в първия сблъсък в Италия. И тук обаче драмата бе налице и „белият балет“ падна с 1:3. Въпреки това, с общ резултат 4:3, продължава напред в турнира. Мадридчани се добраха до следващата фаза буквално в последните 30 секунди от добавеното време на двубоя, и то след като получиха дузпа, при която Джанлуиджи Буфон бе изгонен с директен червен картон за оспорване на съдийското решение, а Кристиано Роналдо бе безпощаден от бялата точка срещу Счесни. Това бе рекорден 11-и пореден гол в турнира за португалската звезда. Преди това обаче „Ювентус“ бе на прага на сензацията, вкарвайки три безответни попадения, дело на Марио Манджукич във 2-рата и 37-ата минута – и двата след удари с глава, и на Блез Матюиди – в 61-вата минута, след грешка на вратаря на домакините Кейлор Навас. Италианският шампион все пак показа своята класа и може само да съжалява, че напуска Лигата на богатите по такъв начин, въпреки че се превърна в първия отбор с три победи над „Реал“ на испанска земя.

В другите два четвъртфинални сблъсъка „Манчестър Сити“ също се сбогува с надпреварата, след като допусна второ поражение, този път след обрат, срещу „Ливърпул“. “Мърсисайдци” имаха комфортен аванс от 3:0, а сега затвърдиха доброто впечатление, печелейки и на „Етихад”, с 2:1. Тимовете на „Байерн“ (М) и „Севиля“ записаха нулево реми в Германия и с общ резултат 2:1 баварският гранд също се класира безпроблемно за финалната четворка.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 10.04.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация