Прочетена: 48

Инж. Борис Недялков

ВИСША ЛИГА
И ПЪРВА ДИВИЗИЯ

В късния следобед на 24 април се изигра 8-и кръг от Висша лига и Първа дивизия на Българската строителна футболна лига (БСФЛ). Този път във Вис­шата лига изненадите липсваха. Временният водач „Инфра Холдинг“, макар и трудно, записа успех с 4:0 в последните 15 минути на срещата срещу „Ергодом“. Головете отбелязаха Иво Велчев, Филип Марков, Димитър Димитров и Иво Маджаров. В същото време дербито между втория и третия във временното класиране на отборите „Бокал“ и „Ромстал ХЕС“ беше отложено.

„Марибор строй“ записа нова победа, с което продължи с добрите си изяви, като този път постигна 3:0 над „Монтаж Строителни Конструкции“. Добрият резултат бе благодарение на хеттрик на Стоян Милеков. Той вкара трите гола в рамките на 4 минути между 31-вата и 35-ата минута на мача.

„Каммартон България“ и „Артекс“ си разделиха по една точка след равенство 2:2. Точни за „Каммартон“ бяха Славчо Теодосиев и Владимир Панайотов, а за „Артекс“ – Александър Костадинов и Владислав Гьошев.

Дербито в Първа дивизия между втория „Пайп Систем“ и четвъртия „Кордеел България“ завърши с резултат 4:2. Победителят „Пайп Систем“, показа своята класа, а успехът дойде след два гола на Денис Борисов и по един на Ивайло Стойчев и Стефан Манджуков. Двете попадения на „Кордеел“ бяха на Милен Кръстев. С този успех тимът на „Пайп Систем“ продължава гонитбата си с „Рутекс“, който също постигна нова победа с 5:3 над „Архитектурно студио Стивън Джордж“. По два гола за победителите вкараха Петър Ванков и Борислав Стефанов, а петият беше дело на Христо Янев. За „архитектите“ се разписаха Йордан Начев (2) и Калин Трачев.

Най-резултатния мач от целия кръг изиграха отборите на „Главболгарстрой“ и „Адамант Сървис Груп“. Двата тима си вкараха общо фаталните 13 гола, като 9 бяха във вратата на „Главболгарстрой“, а другите 4 – в тази на „Адамант“. С хеттрик за „чистачите“ се отличиха Илия Гущеров и Никола Яначков, два вкара Ивайло Атанасов, а един – Трендафил Тенев. За „Главболгарстрой“ точни бяха Виктор Димитров (2), Мартин Стоев и Свилен Иванов.

Водени от своя играещ треньор Милчо Виденов, „Строителният техникум“ записа своята трета победа в шампиона след резултат с 6:4 над „Кондекс“. Над всички отново беше Михаил Димов с хеттрик, подпомогнат с голове на Румен Ангелов, Антон Салапиев и Емил Найденов за „ветераните“. За „Кондекс“ дебютни голове за тази година вкара Явор Стоянов. Другите два гола бяха дело Галин Галилеев и Николай Иванов.

„Канарчетата“ от „Теразид“ най-накрая се поздравиха с победа (втора за този сезон), след като поведоха в резултата и не позволиха да бъдат обърнати до края на срещата си с АПИ, която приключи с 5:2. С три гола за „Теразид“ се отчете Ивайло Борисов, а по един вкараха Боян Димитров и Деан Илиев. За „агентите“ точни бяха Васил Михайлов и Васил Котков.
Следващите мачове от 9-и кръг на Българска строителна футболна лига ще се изиграят на 09.05.2018 г.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 30.04.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация