„Реал” (М) ще защитава Купата на ШЛ срещу „Ливърпул”

Прочетена: 33

Отборът на „Реал“ (Мадрид) отново ще играе финал в Шампионската лига. „Белият балет“ се класира след 2:2 на „Сантяго Бернабеу“ срещу „Байерн“ (Мюнхен) в 1/2-финалния сблъсък. В първия мач в Германия мадридчани се наложиха с 2:1 и така с общ резултат 4:3 продължават напред.

В реванша „Байерн“ започна по-агресивно и още в 3-тата минута резултатът бе открит. Томас Мюлер центрира в наказателното поле, където двама защитници на „Реал“ не се намесиха добре, топката се удари в тялото на Корентен Толисо и стигна до Йошуа Кимих, който отблизо отбеляза за 0:1. Домакините също бяха на крачка от гола в 7-ата минута. Тогава Кристиано Роналдо получи пас по земя в наказателното поле и стреля от движение, но покрай вратата.

В 11-ата минута изравняването стана факт. Марсело центрира отляво и сложи топката перфектно на главата на Карим Бензема, който отблизо не сгреши за 1:1.

До края на частта и двата тима имаха своите възможности, но равенството се запази.

Още в началото на второто полувреме обаче „Реал“ излезе напред в резултата.

Корентен Толисо върна неразчетено към вратаря Свен Улрайх, който направи груба грешка, допускайки кълбото да мине под него и да стигне до Бензема, който не сгреши на празна врата и отново даде преднина на отбора си.

В 63-тата минута гостите все пак върнаха интригата. Бившият футболист на испанците Хамес Родригес отправи силен удар, който се отби от тялото на Рафаел Варан, но колумбиецът бе достатъчно съобразителен първи да овладее топката и да я прокара през краката на вратаря за 2:2.

Това попадение допълнително повиши напрежението в срещата, но минутите на големия герой за деня Кейлор Навас тепърва предстояха.

В 74-тата минута вратарят на мадридчани се отличи с поредно блестящо спасяване.
Корентен Толисо шутира мощно отблизо, но стражът с невероятен рефлекс изби топката. В
80-ата минута Томас Мюлер надскочи прекия си пазач и отправи удар с глава, но отново Навас бе непробиваем.

В добавеното време на двубоя Матс Хумелс стреля с глава след центриране от корнер, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно отново Навас се отличи с блестяща намеса, пресичайки почти сигурен голов пас към Сандро Вагнер в наказателното поле.

В последната секунда на срещата пък Томас Мюлер получи отлично центриране в наказателното поле и само сантиметри не му достигнаха да отправи удар по посока на вратата.

В крайна сметка историята от миналата година се повтори и „Байерн“ напуска надпреварата, отваряйки пътя на испанския гранд към 13-и трофей от най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Съперникът на „Реал“ в мача за трофея също изигра доста интригуващ мач.

„Ливърпул“ отстъпи с 2:4 пред „Рома“, но след успеха си с 5:2 в Англия островитяните се класираха напред.

Още в 9-ата минута след неточен пас на Наинголан „Ливърпул“ се възползва и Фирмино намери Садио Мане, а той откри резултата в полза на гостите. Нелеп автогол на Джеймс Милнър обаче бързо изравни резултата. Топката рикошира в главата на бившия играч на „Манчестър сити“, след като бе мощно избита от съотборника му Ловрен, и коженото кълбо влетя неспасяемо в мрежата на „червените“. В 26-ата минута Жоржиньо Вайналдум с глава се възползва от грешка в защитата на „Рома“ след корнер и отново даде преднина на англичаните. Негативният развой обаче не сломи духа на „римските вълци“. В 51-вата минута отбита от вратаря Кариус топка попадна у Един Джеко и той не пропусна отново до възстанови равенството. В 86-ата минута ефектен удар на Наинголан намери първо десния стълб, а след това и мрежата на „Ливърпул“, а резултатът вече бе 3:2 за „Рома“.

Двадесет секунди преди края на добавеното време главният съдия Дамир Скомина не се поколеба и отсъди дузпа за игра с ръка на Клаван и Наинголан частично се реабилитира за грешката си през първата част, оформяйки крайното 4:2 с второто си попадение в срещата.

Италианският тим може да се чувства ощетен, след като реферът Скомина по-рано подмина още една чиста дузпа за игра с ръка на Трент Александър-Арнолд.

В крайна сметка с общ резултат 7:6 „Ливърпул“ се класира драматично на първи финал в Шампионската лига след 2007 г., когато отстъпи с 1:2 пред „Милан“.

Сблъсъкът между английския тим и носителя на трофея „Реал“ ще се проведе в Киев на 26 май и обещава да бъде не по-малко зрелищен.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 07.05.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация