„Атлетико“ (Мадрид) е новият шампион в турнира Лига Европа

Прочетена: 30

Отборът на „Атлетико“ (Мадрид) е новият шампион в турнира Лига Европа. Възпитаниците на наказания за този мач Диего Симеоне надвиха с категоричното 3:0 „Олимпик“ (Марсилия) на финала, игран в Лион, Франция. Антоан Гризман отбеляза голове в 21-вата и 49-ата минута, а Габи Фернандес – в 89-ата. Така „Рохибланкос“ отново се възкачиха на трона във втория по сила европейски клубен турнир, след като триумфираха в него през 2010 и 2012 г. Двубоят започна много добре за французите, които организираха преса над съперника чрез офанзивното си каре – Жермен, Товен, Пайе и Окампос. Испанският тим обаче не позволи началният натиск да го стресне.

В 21-вата минута „атлетите“ се възползваха от грешка на марсилци. Вратарят Стив Манданда подаде топката напред към Замбо Анкиса, който сякаш се уплаши и я шутира нескопосано в неясна посока. Испанците се възползваха и след пас на Габи Фернандес Гризман с лекота реализира сам срещу стража – 0:1. В 49-ата „дюшекчиите“ отбелязаха втори гол. Коке изведе Гризман, който овладя топката, напредна в наказателното поле и вкара за 0:2. В 89-ата капитанът Габи оформи крайния резултат с трето попадение в мрежата на Манданда. Испанците достигнаха до кадрови превес в наказателното поле, Коке подаде към Габи и насочи по диагонала. Така „Атлетико“ съвсем заслужено спечели четвъртия си европейски трофей след три в Лига Европа и един в Купа на носителите на купи. „Червено-белите“ си извоюваха и правото да играят за Суперкупата на Европа, като техен съперник ще бъде победителят от финала в Шампионската лига „Реал Мадрид“ – „Ливърпул“.

Наставникът на испанците Диего Симеоне бе във върховно настроение след категоричния успех на тима си. За него триумфът демонстрира ясно израстването на отбора през последните години. Припомняме, че специалистът трябваше да изгледа мача от трибуните заради наказание. Той призна, че никак не му е било лесно.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 20.05.2018. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация