Белгия отново впечатли, би Тунис с 5:2

Прочетена: 39

Отборът на Белгия продължава да блести на Мондиал 2018. Тимът на Роберто Мартинес отнесе с 5:2 Тунис в мач от Група „G“ на светорното първенство по футбол в Русия.

Срещата се игра на „Откритие Арена“ в Москва, а още в 6-ата минута Еден Азар бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 16-ата минута Ромелу Лукаку реализира второто попадение за Белгия, но само две минути по-късно Дилън Брон върна в играта Тунис, след като с глава засече голово центраиране от фаул. В третата минута на добавеното време на първата част Лукаку направи резултата 3:1. В 51-ата минута Азар добави още едно попадение и резултатът стана 4:1.

Резервата Миши Батшуай влезе като резерва и макар че направи куп пропуски, сред които и греда, все пак също се разписа в 90-ата минута за 5:1.

В 93-ата минута Вахби Хазри оформи крайния резултат, отбелязвайки второто попадение за Тунис. Той бе оставен сам в наказателното поле от бранителите на Белгия и с хубав удар от движение изпрати топката в мрежата, макар че този гол на практика не промени нищо.

Така тимът от Европа е лидер в класирането в Група “G” с пълен актив от 6 точки, докато Тунис остава с 0, но тепърва предстои да се изиграе мачът Англия – Панама. “Трите лъва” са с 3 точки, а Панама е с 0 т.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.06.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация