Швеция и Англия са последните четвъртфиналисти на Мондиал 2018

Нова драма с дузпи прати британците напред

Прочетена: 34

Шведският национален отбор по футбол се добра до 1/4-финалите на световно първенство по футбол за първи път от 1994 година насам, след като победи с 1:0 Швейцария на „Санкт Петербург Арена“ в един от най-слабите мачове от първия кръг на директните елиминации на Мондиал 2018.

Все пак успехът на шведите бе заслужен, тъй като те организираха по-опасните атаки в мача, като освен това се защитаваха много умело.

Емил Форшбери реализира единственото попадение в 66-ата минута, а с този успех „тре кронур“ вече се превърна в една от големите изненади на шампионата, и то без голямата си звезда от последните години – Златан Ибрахимович.

В 93-тата минута Олсон се откъсна сам срещу Зомер с възможност за второ попадение за скандинавците, но Ланг го изблъска силно в гърба. Скомина показа директен червен картон на бранителя и посочи бялата точка, след което отиде да гледа видеоповторение, за да разбере дали нарушението е било извън, или вътре в наказателното поле. След намесата на ВАР главният съдия правилно прецени, че нарушението е преди линията на наказателното поле и отсъди свободен удар. Тойвонен изпълни, но Зомер спаси. Това бе и всичко в този доста скучен за наблюдаване двубой.

В последната среща от 1/8-финалната фаза на Мондиал 2018 нещата не изглеждаха много по-различно. Отборите на Англия и Колумбия си спретнаха един изпълнен с грубости и безкрайни нарушения двубой, в който резултатът бе открит от британците след попадение на Хари Кейн от дузпа, реализирана в 57-ата минута на сблъсъка.

В 81-ата минута англичаните допуснаха нелепа грешка при изнасянето на топката и отвориха най-чистата възможност до момента за „лос кафетерос“. Куадрадо получи в наказателното поле, но не си поведе добре топката и шутира силно, но не намери рамките на противниковата врата. Преди това колумбийците нямаха точен удар, а опасностите пред вратата на Пикфорд напълно отсъстваха.

Проблемите за островитяните обаче тепърва предстояха, тъй като в даденото съвсем закономерно 5-минутно продължение резервата Урибе отправи великолепен мощен шут от дистанция, при който Пикфорд бе затруднен и изби в корнер. При последвалото центриране Джери Мина се извиси над всички и засече с глава топката в мрежата на Англия за 1:1, реализирайки третото си  попадение в три поредни срещи.

Така се стигна до продължения, в които и двата тима бяха по-предпазливи и не успяха да създадат кой знае какви голови възможности.

В 98-ата минута Фалкао вкара топката в мрежата, но при спряна игра. Ситуацията беше доста любопитна. Преди изпълнението на тъч втора топка беше изритана извън терена, тя се удари в рекламните пана и се запъти отново към терена, а страничният рефер я спря. В същия момент тъчът беше изпълнен, нямаше втора топка на терена, Фалкао получи сам в наказателното поле, но съдията реши да не си създава проблеми и върна изпълнението. Колумбийският нападател имаше жълт картон, но умишлено вкара топката в мрежата. Англичаните пък се разминаха с решителното попадение след пропуски на Дани Роуз и влезлият като резерва Ерик Дайър. В крайна сметка логичното се случи и двата тима дочакаха дузпите.

Там първи получиха своя шанс колумбийците, след като при 3:2 Джордън Хендерсън пропусна. Той обаче бе лековерно пропилян, тъй като в ответния удар резервата Урибе нацели гредата и резултатът се запази. След това Трипиър и Дайър донесоха класирането на тима си, реализирайки своите удари, а изненадващо Карлос Бака се оказа вторият грешник за „лос кафетерос“, които напускат надпреварата след 3:4 при руската рулетка на 11-метровите наказателни удари.

Англия и Швеция ще играят помежду си на 7 юли в Самара.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 04.07.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация