И домакините напуснаха световното

Нова драма с дузпи прати Хърватия на 1/2-финал

Прочетена: 58

Отборът на Хърватия се превърна в последния полуфиналист на Мондиал 2018, след като се наложи над домакините от Русия с 6:5 (4:3 при дузпите) след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията).

Срещата, която се игра в Сочи, бе изпъстрена с множество инфактни моменти и две попадения в екстратайм-а. Първо Денис Черишев откри резултата в 31-ата минута след страхотен фалцов шут от дистанция, а само осем минути по-късно Андрей Крамарич възстанови равенството, засичайки остро центриране на Манджукич с глава.

В продълженията Вида вкара за „шахматистите“ в 101-ата минута, а Марио Фернандес изравни в 115-ата. Така и тази среща трябваше да се реши с изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

При дузпите пропуски направиха Фьодор Смолов и Марио Фернандес за Русия и Матео Ковачич – за хърватите.

На 1/2-финала Хърватия ще се изправи срещу мотивирания тим на Англия. Двубоят е на 11 юли на „Лужники“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 08.07.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация