Хърватия обърна Англия и е на финал

Прочетена: 62

Отборът на Хърватия се класира на първия си финал на световно първенство, след като стигна до обрат и победа с 2:1 над Англия на „Лужники“.

Двубоят започна по перфектен начин за „трите лъва“, които поведоха още в петата минута след гол от пряк свободен удар на Киърън Трипиър. До почивката англичаните държаха мача под контрол и бяха на 45 минути от първия си финал от 1966 година.

Хърватия обаче наложи много силен натиск след 60-ата минута и заслужено стигна до изравнителен гол, реализиран от Иван Перишич (68′), който няколко минути след това можеше да направи пълен обрат, но негов удар срещна гредата.

Така „шахматистите“ трябваше да играят продължения за трети пореден път. Това обаче не попречи на балканския тим, който игра по-добре и заслужено стигна до пълен обрат в 109-ата минута, когато точен бе Марио Манджукич.

Тимът на Златко Далич ще излезе във финала на Мондиал 2018 срещу Франция, докато англичаните, които днес завършиха двубоя с едва един точен удар, ще спорят за третото място с отбора на Белгия, от който загубиха с 0:1 в груповата фаза.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 11.07.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация