Белгия си заслужи бронзовите медали от Мондиал 2018

Белгийците надиграха Англия с 2:0 в малкия финал и записаха най-доброто класиране в историята си

Прочетена: 43

Отборът на Белгия се наложи с 2:0 над Англия и заслужено завоюва третото място на Мондиал 2018.

Още в четвъртата минута Тома Мюние даде аванс на „червените дяволи“. Еден Азар оформи крайният резултат в 81-вата.

Успехът е исторически за тимът, който записва най-доброто си класиране на световни финали.

По-рано, в последния кръг от груповата фаза, Белгия пак ликуваше над същия съперник след 1:0, победа, която ги прати в по-трудния поток в надпреварата.

И този път селекцията на Роберто Мартинес игра доста по-добре през първата част, а след почивката прие противника с хладнокръвие в своята половина. Англичаните търсеха изравнителния гол през второто полувреме, но контраатаките на белгийците им създаваха огромни проблеми и при една от тях интригата бе доубита.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 14.07.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация