Франция е новият световен шампион

Прочетена: 63

Отборът на Франция триумфира с титлата на Мондиал 2018.

Във финала на стадион “Лужники” в Москва „петлите“ надиграха с 4:2 коравия тим на Хърватия и се поздравиха с второто си злато, след домакинският си успех през далечната 1998.

Днес тимът на Дидие Дешан бе по-добрият на терена, но получи и едно рамо от съдията Нестор Питана, който се превърна в главно действащо лице през първото полувреме с две дискусионни решения, които дадоха сериозно отражение върху резултата.

Французите поведоха с 1:0 в 18-ата минута, когато Марио Манджукич си отбеляза автогол след противников пряк свободен удар, а при това попадение спорно бе дали въобще имаше фаул и дали играч на Франция, който бе в засада, не влияеше на ситуацията.

Иван Перишич върна хърватите в мача в 28-ата с топовен изстрел, но Гризман отново изведе „петлите“ напред, реазлизирайки дузпа десет минути по-късно. И тук , макар че на главният рефер му се наложи да използва VAR, остават съмнения около правотата на решението му.

След почивката французите заиграха по-умно, осланяйки се и на преднината си, и реализираха нови два гола – чрез Пол Погба (59′) и Килиан М’бапе (65′). Грешникът от началото на мача Марио Манджукич за кратко успя да върне надеждите на хърватите в 69-ата минута след нелепа грешка на вратаря Юго Лорис.

До края на срещата „шахматистите“ обаче не бяха запазили достатъчно сили за търсене на по-изгоден резултат, като дори можеше да получат и още едно попадени, но Пол Погба не бе концентриран в непосредствена близост до противниковата врата. В крайна сметка резултатът се запази и за балканците ще остане среброто, което е исторически успех за тима, тъй като това е най-предното им класиране на световни финали.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 15.07.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация