Лудогорец отново полетя в групите на Лига Европа

Българите прегазиха Торпедо Кутаиси с 4:0 в реванша

Прочетена: 72

Българският шампион Лудогорец отново съвсем заслужено намери място в групите на Лига Европа.

Това стана факт, след като разградчани отнесоха с 4:0 грузинския Торпето в плейоф реванш от втория по сила европейски клубен турнир. Наставникът на нашенци Пауло Аутуори направи само една промяна в сравнение с титулярите от първия двубой между двата тима в Грузия, завършил при 1:0 в полза на „орлите’. Тя оба1че се оказа много важна, защото под рамката на вратата за сметка на Хорхе Броун застава Ренан, който изигра много силен двубой и доказа защо винаги е първи избор.

Първото попадение за „орлите“ отбеляза Вирджил Мисиджан още в шестата минута. В 37-ата Густаво Кампаняро удвои. През втората част българите решиха мача с два нови гола, отново чрез Кампаняро в 59-ата, а след това и Вандерсон се разписа – в 61-ата минута.

В 73-ата минута влезлият като резерва Джоди Лукоки съвсем спокойно можеше да направи победата още по-изразителна. Холандското крило обаче стреля право във вратаря от чиста позиция.

В 83-ата минута Клаудио Кешерю реши да не остане по-назад и той се нареди на опашката от пропускащите чисти положения.

Съвсем логично в минутите до края срещата се доиграваше и като изключим едно меле пред вратата на Торпедо, на терена не се случи нищо интересно, а Лудогорец не остави съмнение, че е по-класният тим, класирайки се за 3-ти път в групите на ЛЕ и общо 5-и в европейските клубни надпревари.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 30.08.2018. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация