Общини

Уличните ремонти в Монтана завършиха за два месеца

Ремонтите на улиците в Монтана завършиха за два месеца, съобщи кметът на града Златко Живков. Изкърпена е настилката на 26 улици, изцяло е положен нов асфалт по 4 възлови кръстовища. Отделените средства от общинския бюджет за това –
291 530 лв., са усвоени.
Приключва и ремонтът на четвъртокласната пътна мрежа. За нея в бюджета са предвидени 133 000 лв. Те са осигурени и изплатени на пътностроителните фирми.
Само 8 процента от общините са избързали с ремонтите и са успели да ги извършат, преди да започне спиране на парите от републиканския бюджет, каза кметът Живков. Монтана е една от тях.
Общината обаче е принудена да спре изграждането на новия храм „Свети Дух” в Монтана. Тази година строителството му трябваше да приключи, но куполът му още не е готов. Работата е спряна заради липса на средства.
Стойността на проекта за новата църква е 1,7 млн. лв. Тя се изгражда само със средства от общинската хазна от 2007 г. насам.