Новини

Даниел Панов, председател на УС на НСОРБ: Искаме помощ от държавата, за да осигурим същото качество на общинската инфраструктура, като на републиканската

Има проблеми, чието решение не можем да решим. Сред тях са общинските пътища, а за тях няма европейски ресурс. Предлагаме, заедно с централната власт, да стартираме изграждане на комфортна пътна инфраструктура. Искаме помощ от държавата, за да осигурим същото качество на общинската пътна инфраструктура, като на републиканската. Това каза председателят на УС на НСОРБ Даниел Панов. Той посочи, че другата голяма болка е размерът на заплатите на работещите в местната администрация. "Нашите служители години наред са със замразени заплати. Едва в последните две години отпушихме процеса за повишаване на заплатите. Нерядко общинските служители да обвинявани за всички грехове. Необходимо е да осигурим адекватно заплащане", каза Панов. Според него, държавата трябва да овластява своите общини. "Във времето ние сме се доказали, че стоим най-близо до хората и ние най-бързо разбираме за проблемите на хората и ги решаваме", каза още той. "През следващите 8 месеца до края на мандата ни ние ще организираме форуми, в които ще очертаем какво трябва да се промени като размер на правомощията ни, като финансиране- въпроси, по които нашите колеги от новия мандат ще търсят консенсус", коментира още той.