Предстоящи събития

Прочетена: 45

София.
От 10.00 ч. на паметника на Съветската армия ще бъде даден старта на инициативата за балансирано хранене и активен начин на живот „Нестле за Живей активно“.

София.
От 11.00 ч. в къщата-музей „Димитър Благоев“ в кв. „Банкя“ Националният съвет на БСП, Градският съвет на БСП – София и Районният съвет – Банкя организират тържествено честване на 163-тата годишнина от рождението на Димитър Благоев – Дядото.
***
София.
От 12.30 ч. пред хижа „Момина скала“ ще стартира фолклорна програма с възстановка на стари народни обичаи по случай Еньовден.
***
София.
От 17.00 ч. в залата на втория етаж на Съюза на архитектите ще бъде представена книгата „Оживелият подвиг. Каймакчалан и Европейската война през погледа на потомците“.
***
София.
От 20.00 ч. в Зала 1 на НДК ще се проведе концерт на сръбския цигулар Неманя Радулович и неговия оркестър Double Sens.
***
Асеновград.
В 10.00 часа под Белинташ ще се проведат ритуали, свързан с Еньовден..
***
Асеновград.
В 16.00 часа в Етнографската къща ще започне подготовка за обичая „Калиница” с поставяне на нишаните на калиничките в мълчана вода.
***
Благоевград.
От 10.00 ч. в парк „Бачиново“ ще се проведе факелно бягане по повод Международния олимпийски ден и Деня на българския олимпиец.
***
Бургас.
От 9.00 часа на Пантеона ще започне спортният празник „Да се движим заедно“ по случай Международния олимпийски ден.
***
Варна.
От 9.30 часа пред залата за фитнес на ТУ-Варна по случай Международния олимпийски ден ще се проведе символично факелно шествие.
***
Варна.
От 20.00 ч. в Зала 1 на Фестивалния и конгресен център ще бъде даден стартът на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ 2019 с концерт на цигуларя Бенямин Шмид.
***
Враца.
От 9.30 ч. във Врачанския Балкан с празничен концерт ще бъде поставен финалът на четвъртото издание на Националния фолклорен събор „Леденика“.
***
Горна Оряховица.
От 8.30 ч. в околностите на Петропавловския манастир продължава XV-ият Национален Петропавловски събор на народното творчество.
***
Горна Оряховица.
От 12.00 ч. в хотел „Раховец“ ще започне пленум на Българската работническа селска партия (БРСП).
***
Горна Оряховица.
От 19.00 ч. в НЧ „Напредък – 1869“ ще бъде представена премиерата на пиесата „Зех та, Радке, зех та“ по Сава Доброплодни.
***
Добрич.
От 11.00 ч. в Държавния куклен театър „Дора Габе“ ще се играе кукленият спектакъл „Глупавият вълк“.
***
Кюстендил.
От 10.30 часа в градинката пред сградата на Общината ще започне кулинарната надпревара „Череши в кухнята”.
***
Плевен.
От 19.00 часа в Драматично-кулен театър ,,Иван Радоев“ ще се състои „Парад на модата“ 2019.
***
Смолян.
От 11.30 часа в кв. „Устово“ ще бъде открит нов параклис „Св. Йоан Предтеча“.
***
Стара Загора.
От 11.00 ч. в Кукления театър ще се играе постановката „Чорапкова приказка“ от Янчо Иванов.
***
Стара Загора.
От 17.00 ч. в Регионална библиотека „Захарий Княжески“ се играе спектакълът „Рейс“ от Станислав Стратиев.
***
Хасково.
От 10.30 ч. на картинг пистата в града ще започне второто издание на състезанието „ЕКО 12 часа на България“.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 23.06.2019. Категория Новини. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

%d блогъра харесват това: