Спорт

Нидерландия и Англия с равенства във вторите си мачове

Отборът на Англия регистрира нулево равенство във втората си среща от група Б на Мондиал 2022. "Трите лъва" и САЩ поделиха точките в равностоен сблъсък, като на моменти ясно се видя, че англичаните дори бяха надиграни от "янките", а веднъж и гредата попречи на Кристиан Пулишич да открие резултата. Островитяните изненадващо създадоха твърде малко полжения в предни позиции и добрите впечатления, оставени от успеха над Иран, бяха разколебани.

В друг двубой за деня, Нидерландия и Еквадор също не се победиха и завършиха при 1:1. Така двата тима оглавиха своята група А- с по 4 т. Ранен гол даде преднина на "лалетата" - дело на Коди Гакпо едва в 6-тата минута, който се разписва във втори пореден мач.

След това обаче, а и до края на срещата, Еквадор цялостно бе по-добрият отбор на терена и "трикольорите" заслужено стигнаха до изравняване на резултата в 49-тата минута чрез головата си машина Енер Валенсия, който до момента реализира и трите гола за своя отбор на Световното в Катар. Eквадор бе много близо и до пълен обрат, но удар на Плата срещна гледата.

Неприятната новина за южноамериканците бе контузията на голмайстора Валенсия, който бе изнесен на носилка и най-вероятно ще трябва да пропусне ключовия двубой със Сенегал.