Има пари за ремонт на участък Българене-Стрежерово-Божурлук
Осигурени са парите за ремонт на участък Българене-Стрежерово-Божурлук. Това каза министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова в отговор на въпрос на депутата Ваньо Шарков.
От 11 ноември име решение на управляващия орган на Оперативна програма „Регионално развитие", което одобрява финансирането на този проект за целия участък от пътя - 26 км. Осигуреният финансов ресурс е 15 млн. лв.
"Ние осъзнаване важността на този път и критичното състояние, в който той се намира. Този проект беше предложен за финансиране от Агенция „Пътна инфраструктура" и одобрихме пълната му рехабилитация, за да бъде изцяло обновен", каза Павлова. Тя посочи, че през декември ще бъде обявена тръжната процедура и до май месец ремонтът може да стартира.