Новини

Петър Бунев: Натискат работещите в БДЖ да не стачкуват

Искат се списъци на тези, които ще стачкуват. Това заяви на пресконференция председателят на железничарския синдикат към КНСБ Петър Бунев. Няма да позволим някой да бъде уволнен заради това, че е стачкувал, категоричен беше Бунев. По думите му има жесток натиск върху работниците в БДЖ за да не се включат в стачката.

"Многократно приканвахме ръководството на БДЖ да се върне на масата на преговорите. Изход пред нас няма. Ние не получихме желание за преговори. Сега топката е в отсрещната страна на полето", заяви от своя страна Екатерина Йорданова, председател на Съюза на транспортните синдикати в България към КНСБ.

Ръководството на БДЖ няма да отстъпи от планираните реформи в дружеството, стана ясно от думите на Владимир Владимиров, председател на Съвета за директорите на Холдинг „Български държавни железници“ пред БНТ.