Обявиха конкурса за главен архитект на СО
Столичната община обяви конкурса за избор на главен архитект на общината. От 21 февруари започва да тече 14-дневен срок за подаване на документи за участие в конкурса. На 7 март ще бъде обявен съставът на комисията, която ще оценява кандидатите. В нея ще влизат представители на КАБ, САБ, професионалната общност, бизнеса и Столичната община. От 7 до 12 март ще се проведе оценка за допустимост на кандидатите въз основа на предоставените от тях документи. На 13 март ще бъдат обявени допуснатите по документи кандидати до конкурса. На 19 март ще бъдат обявени критериите за оценка на кандитатите. На 21 март ще се проведе тест за познанията на участниците за задълженията на главния архитект. Резултатите от тестовете ще бъдат оповестени в рамките на същия ден, както и имената на допуснатите кандидати до практическия изпит. На 25 март ще се проведе практически изпит като на кандитатите ще бъдат предоставени за решаване на казуси, свързани със задълженията на главния архитект. На 31 март ще се проведе интервю с достигналите до този етап. На 8 април ще бъдат обявени резултатите на кандидатите, които ще се формират от оценките от теста, практическия изпит и интервюто. До 15 април могат да се подават възражения срещу резултатите от конкурса. От 16 до 20 април ще бъде обявен победителят и той ще бъде назначен за главен архитект на СО.
https://architect.sofia.bg/