Пешов увери Рашидов: Сроковете ще бъдат спазени
Министърът на културата Вежди Рашидов направи преди два дни инспекция на изграждането на Националния музеен комплекс в София. „Главболгарстрой” АД е изпълнител на проекта за изграждането на проекта в кв. 500. Президентът на „Главболгарстрой” АД Симеон Пешов лично показа на министър Рашидов напредъка по строителните работи на уникалния обект. Двамата заедно обходиха и огледаха частите от сградата, които имат нужда от допълнително антиземетръсно укрепване. „Договорката ни е, че до осем месеца Музеят трябва да бъде готов и да може да посреща посетители. Това ще бъде домът за историята на българската държава”, заяви министър Рашидов. „Уверявам Ви, че „Главболгарстрой” гарантира качеството и ще спази сроковете за изграждането на Музея, въпреки че това е сграда, която наистина има нужда от сериозна работа”, подчерта Симеон Пешов пред министър Рашидов. На 26 септември т. г. на официална церемония министърът на културата Вежди Рашидов, министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и кметът на София Йорданка Фандъкова дадоха старт на изграждането на бъдещия Национален музеен комплекс, наричан и „Българският Лувър”. Средствата за изграждането на Музея са предоставени от Оперативна програма "Регионално развитие" 2007-2013, като стойността на безвъзмездната финансова подкрепа е в размер на 27 251 872 лева.