Спорт

Лудогорец доказа, че не го е страх дори от Краля на Европа

Теодор Николов Българският шампион Лудогорец изигра поредния си паметен мач в групите на Шампионската лига. Тимът от Разград отстъпи с 1:2 пред настоящия европейски шампион Реал (М), но с играта си доказа че е готов да играе с големите и не бива да бъде подценяван от никого. С представянето си тази вечер "орлите" надхвърлиха очакванията, играейки като равен с равен и създадоха куп страхотни емоции на препълнените трибуни на националния стадион „Васил Левски”. Лудогорец откри резултата след гол с глава на Марселиньо още в 8-ата минута, а малко след това вратарят Владислав Стоянов спаси дузпа на Кристиано Роналдо. Все пак португалската звезда поправи мерника си и в 24-ата минута си изпроси втора дузпа, която реализира за 1:1. Тук останаха съмнения за симулативна игра, но шотландският съдия ясно показа, че ще има някои реверанси към испанците в този мач. На почивката резултатът се запази 1:1. През второто полувреме, кралския клуб опитада установи преса. В игра влезнаха Бензема, Кроос и Хамес и това определено даде желания резултат. В 77-ата минута резервата Бензема засече подаване на Марсело и даде преднина на тима си за 2:1. Този гол се оказа и напълно достатъчен за Кралския клуб да си тръгне от София като победител. До края на срещата обаче българите имаха също своя шанс да изравнят, но Реал се бранеше умело, чакайки последния съдийски сигнал. Той дойде и за съжаление, макар че показаха страхотен дух, възпитаниците на Георги Дерменджиев трябваше да преглътнат ново поражение в групите на най-престижния клубен турнир, след загубата от Ливърпул (1:2) на „Анфийлд” в първия кръг на турнира.