Спорт

Ново шоу на Варди нокаутира „Ливърпул”, „Арсенал” изпусна трите точки

Отборът на „Лестър” отново зарадва феновете си, след като се наложи заслужено над гостуващия „Ливърпул” с 2:0 в среща от 24-тия кръг на английската Висша лига. В основата на успеха за „лисиците" за пореден път през този сезон бе нападателят Джейми Варди, който реализира и двете попадения в двубоя. През първата част и двамата вратари успяха да запазят мрежите си сухи, за да дойде 60-ата минута, когато Варди прехвърли Симон Миньоле с майсторски удар, висок над 20 м. В 72-рата отново англичанинът бе най-съобразителен и с втори гол доуби интригата, засичайки рикоширала топка. Така сензацията „Лестър” продължава да смайва с изявите си в Премиър­шип. Възпитаниците на Клаудио Раниери са първи в класирането с 50 т. и водят на втория „Манчестър Сити” с три. „Ливърпул” на Юрген Клоп е на осма позиция с 34 т. В същото време друг претендент за трофея - „Арсенал”, не успя да вземе своето от коравия „Саутхамптън”. Срещата на „Емирейтс" завърши при 0:0, като това бе четвърти пореден мач без победа за „топчиите", които изостават с 5 т. от лидера в класирането. Отборът на Арсен Венгер не успя да си отмъсти на „светците" за тежкото поражение с 0:4 на „Сейнт Мери" на Боксинг Дей, макар че имаше немалко положения пред вратата на гостите. Великолепен мач направи стражът на „Саутхамптън” Фрейзър Форстър, който със серия от спасявания отчая нападателите на „Арсенал”. Тимът на Роналд Куман в четвърти пореден двубой не допусна гол и заема 7-о място в таблицата. В някои от другите най-любопитни срещи от кръга „Манчестър Юнайтед” показа ново лице на „Олд Трафорд" и разгроми с 3:0 „Стоук Сити”. Головете за успеха на „червените дяволи” отбелязаха Джеси Лингард (14), Антони Марсиал (23) и Уейн Рууни (53). Така тимът, воден от Луис ван Гаал, събра 40 т. и въпреки колебливите си изяви този сезон вече заема пето място във временното класиране. Застрашеният от изпадане „Норич” не се оказа сериозно препятствие за „Тотнъм” и „шпорите" постигнаха трета поредна победа в Премиър лийг. Отборът на Маурисио Почетино се наложи с 3:0 на „Кероу Роуд" с голове на Деле Али и Хари Кейн (2). По този начин „Тотнъм” събра 45 т. и измести „Арсенал” от третото място в класирането благодарение на по-добрата си голова разлика. Отборът на „Манчестър Сити” от своя страна се настани без конкуренция на второто място в класирането, след като победи с минималното 1:0 „Съндърланд”. Възпитаниците на Мануел Пелегрини стигнаха до ценен успех при визитата си на „Стейдиъм ъф Лайт" благодарение на ранно попадение на Серхио Агуеро. Аржентинският нападател бе точен в 16-ата минута и с това донесе трите точки на своя отбор. До края на първата част, а и след почивката домакините имаха за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха редица положения пред вратата на Джо Харт.